FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Iskra sa dohodla s brankárom Penksom

Iskra sa dohodla s brankárom Penksom

Iskra získala do svojich služieb ďalšie zvučné meno. Do Borčíc prestúpil brankár Pavol Penksa, ktorý bol voľným hráčom. Medzi troma žrďami sa chce pobiť o post jednotky.

Dvadsaťdeväťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi v minulých rokoch pôsobil v ligových mužstvách Ružomberka, Dunajskej Stredy a posledný polrok odchytal v Podbrezovej. „Dohodli sme sa s ním na prestupe, takže sa stane naším hráčom. Je to veľmi dobrý brankár, sľubujeme si od neho potrebné skúsenosti na tomto poste a zvýšenie konkurencie,“ prezradil prezident Iskry Borčice Štefan Bobot. „V kádri poznám viacerých chalanov, s ktorými som hrával. Mal som viacero ponúk, ale z niektorých padlo, a tak sme sa skontaktovali s Borčicami. Z ich strany bol o mňa záujem. Zisťoval som si o klube nejaké informácie a filozofia mi bola sympatická, a tak sme sa dohodli,“ uviedol Pavol Penksa. „Borčice sú nováčikom s veľkými ambíciami, čo ma nesmierne teší. Majiteľ sa stará o klub. Je tu mnoho hráčov so skúsenosťami nielen z ligy, ale aj Ligy majstrov. Mužstvo má výborné zázemie, ktoré nepripomína dedinský futbal, je to tu na vysokej úrovni,“ dodal.

Utorňajší zápas Slovnaft cupu proti Sencu bude sledovať len z tribúny. „Ešte dobieham nejaký tréningový deficit. Mal som menšie problémy s kolenom, ale už zaberám naplno a verím, že čoskoro budem chytať. Určite sa chcem pobiť o post brankárskej jednotky a pomôcť mužstvu svojimi výkonmi,“ povedal Penksa.

Fotogaléria

  • Iskra sa dohodla s brankárom Penksom
  • Iskra sa dohodla s brankárom Penksom
  • Iskra sa dohodla s brankárom Penksom
  • Iskra sa dohodla s brankárom Penksom