Dorastenci prevalcovali Holíč 15:0!

Zverenci trénera Štefana Grendela nenašli premožiteľa ani v treťom zápase sezóny. Holíču nasúkali, čo sa do neho zmestilo. Potešiteľné je, že si 15 gólov rozdelilo až desať strelcov. Naviac, gólman Huňa si drží čisté konto už 270 minút.

Neskutočných 15 gólov nastrieľala družina okolo kapitána Michala Barteka do siete Holíča. O tíme zo Záhoria šli pred zápasom dobré chýry, veď v domácom prostredí dokázal zdolať silnú Novú Dubnicu, no v Borčiciach solídnu formu z úvodu sezóny nepotvrdil. Pravdou zostáva, že zo stabilnej základnej zostavy nastúpilo iba sedem hráčov, no napriek tomu takýto debakel neočakával ani sám tréner. „Priznám sa, že na niečo podobné si nepamätám,“ lovil v pamäti kormidelník Iskry Štefan Grendel.

Trénera teší, že na 15 góloch sa podieľalo 10 strelcov. Zápas preto nebol iba o streleckých schopnostiach Samuela Sameša či Dominika Hasidla, ale v prvom rade o celom kolektíve. „Chlapci si zápas užili. Súpera sme rozsekali na kúsky. Každý si zodpovedne plnil svoje úlohy. Takto schuti som ich ešte asi ani nevidel hrať,“ pokračoval spokojný Grendel.

O hernej pohode celého tímu hovorí aj to, že radosť zo streleného gólu si mohol užiť aj gólman Dominik Huňa. Cez prestávku tréneri vystriedali dvojicu hráčov, ktorí majú nedoliečené zranenia, nakoľko už zajtra odohrá Iskra ďalší majstrovský zápas. V dohrávke 2. kola nastúpi doma o 14.30 hodine proti neďalekej Beluši. „Snáď nám nedeľňajší zápas neuškodil a nebudeme lietať v oblakoch. Nejaký pušný prach na góly sme si ešte v zásobe nechali,“ dodal s úsmevom Grendel.

V úvodných troch zápasoch nastrieľali dorastenci Iskry úctyhodných 20 gólov. Brankár Huňa neinkasoval už 270 minút čistého hracieho času. „Je nás síce málo, ale fyzicky sme na tom veľmi dobre. Veľké problémy nám nerobia ani súčasné horúčavy. Máme natrénované. Naviac, využívame v strede týždňa možnosť konfrontácie poväčšinou s tímami z mužských súťaží. O tri týždne máme na programe zápas proti druholigovému staršiemu dorastu Dubnice,“ zakončil rozhovor Grendel.

Borčice – Holíč 15:0 (6:0)

Góly: 10. a 82. Sameš, 22. a 39. Kobela, 25. a 84. Hudcovský, 27. a 78. Hasidlo, 60. a 69. Švitel, 35. Tomanica, 50. Bartek, 62. Štefánek, 76. Bartoš, 80. Huňa (11 m), ŽK: Ružička, Hepal (Holíč), rozhodoval: Fabian, 50 divákov.

BORČICE: Huňa – Bartek, Bartoš, Hudcovský, Machara (46. Švitel), Sameš, Kobela (46. Ciesar), Hasidlo, Tomanica, Štefánek, Rózsahegyi. Tréner: Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Veľké Kostoľany – Tr. Stankovce 3:1, Nitr. Rudno – Beluša 6:1, N. Dubnica – Bošany 2:1, Papradno – Kúty 1:2, Dol. Súča – Dol. Vestenice 2:1, Led. Rovne – Boleráz 1:0.