FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Srb Prekovič našiel v Iskre parťákov

Srb Prekovič našiel v Iskre parťákov

Medzi tri žrde získali Borčice počas letnej prestávky srbského brankára Miloje Prekoviča, ktorý tak pribudol k bratom Alexovi a Milošovi Plavšičovcom. Obaja mu veľmi pomáhajú v jeho začiatkoch, hoci po slovensky hovorí lepšie než oni dvaja. Dva roky totiž pôsobil v Košiciach. Cez rodnú krajinu sa napokon opäť vrátil skúšať šťastie pod Tatry.

„Zatiaľ to tu je dobré. Som spokojný, páči sa mi tu. Je tu výborná partia,“ začal hovoriť ľúbozvučnou slovenčinou nový brankár Iskry Miloje Prekovič. V Borčiciach sa stretol aj s dvoma krajanmi. „Srbi v zahraničí si vždy pomáhajú. Trávime spolu veľa času. Kto iný mi viac pomôže?“ pýtal sa Miloje, ktorý ovláda slovenčinu viac ako jeho parťáci Alex s Milošom. „Lepšie som sa naučil, keď som bol v Košiciach pred troma rokmi,“ usmial sa Perkovič.

Na Košice však nemá najlepšie spomienky. „Bol som mladý, trápil som sa. Nebola v klube dobrá situácia. Odišiel som kvôli finančným problémom. Nemal som z čoho žiť, a tak som musel odísť,“ dodal.

V borčickej kabíne tak spoznal známeho Jána Nováka. „Boli sme spolu v kontakte cez internet. Písal som mu, že sa asi stretneme,“ uviedol srbský brankár, ktorý sa chce za šancu odvďačiť spoľahlivými výkonmi. „Budem robiť všetko pre to, aby sme vyhrali čo najviac stretnutí,“ pokračoval Perkovič.

Príjemný šok zažil, keď prvýkrát prišiel do Borčíc. „Je tu nádherný areál. Pekné ihrisko, krásne šatne. O hráčov je tu dobre postarané, chodíme aj na regeneráciu. Je to na výbornej úrovni,“ uzavrel.

Kto je Miloje Prekovič?

Narodil sa 7. júna 1991. Srbský brankár meria 194 centimetrov. Začínal v klube FK Mladenovic odkiaľ prestúpil v roku 2010 do Košíc. Pod vedením trénera Žarka Djuroviča odohral za dva roky len jeden zápas proti Spartaku Trnava a inkasoval tri góly. Zo Slovenska sa vrátil domov do Srbska, kde sa v januári 2013 upísal druholigovému klubu Mladost Lucani, kde odchytal tiež len jeden duel. Potom však dostával viac príležitostí v tíme FK Sloga Kraljevo, kde stál v bráne 15-krát, inkasoval 27 gólov a v štyroch dueloch vychytal čisté konto.