FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Tréner Majoroš: Naša hra mala vysoké parametre

Tréner Majoroš: Naša hra mala vysoké parametre

Konečne. Mohli si povedať naši futbalisti po triumfe nad Sereďou (3:0). Po troch zápasoch bez bodového zápisu zaslúžene vyhrali a poskočili v tabuľke Doxxbet ligy. Trénera Jozefa Majoroša okrem výkonu potešili aj hráči z lavičky, ktorí priniesli oživenie do hry Iskry

Po bezgólovom prvom polčase prišiel rýchly gól Nováka a Iskra sa od tohto momentu chytila a dominovala na trávniku. „Museli sme zmeniť dresy, aby sme vyhrali,“ začal odľahčene s úsmevom tréner Jozef Majoroš, ktorý narážal na to, že Iskra po štyroch kolách nahradila biele dresy modrými. „Čakal som ťažký zápas a to sa potvrdilo najmä v prvom dejstve. Potrebovali sme dať prvý gól, aby sme sa chytili. Bola tam na našej strane mierna nervozita, ale v druhom polčase už naša hra mala parametre, ktorú od mužstva vyžadujeme,“ pridal vážnejšie Majoroš.

V náročných stretnutiach sa opäť potvrdila dôležitosť prvého streleného gólu. „Nabudilo nás to a až na jednu veľkú šancu súpera sme hru kontrolovali,“ dodal.

V drese Borčíc si odkrútil premiéru stredopoliar Tomáš Bagi, ktorý však musel v polčase nútene zísť z trávnika. „Po jednej zrážke zostal otrasený, necítil sa dobre, tak sme ho radšej vystriedali. Myslím si, že Gábor ho výborne nahradil, odohral kvalitný duel. Aj preto pomáha konkurencia v tíme, ktorú sa snažíme zvýšiť. Hráčov to posúva dopredu k lepším výkonom,“ povedal tréner Iskry, ktorému vyšli všetky tri striedania. „Paradoxne, všetky boli vynútené, ale hráči z lavičky dobre naskočili do duelu. Dokázali, že máme kvalitu aj na striedačke a náhradníci priniesli do hry to, čo som od nich chcel,“ uzavrel Majoroš.