FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Dorastenci vytvorili parádnu partiu, chcú byť stále prví

Dorastenci vytvorili parádnu partiu, chcú byť stále prví

Dorastencom Iskry vyšiel úvod sezóny. V dvoch zápasoch na ihriskách súperov získali plný počet bodov a neinkasovali ani jediný gól, vďaka čomu sa právom pozerajú na všetkých súperov z vrchu tabuľky.

Víťazstvo na pôde nováčika z Kútov (2:0) a v derby zápase so susednou Nemšovou (3:0). Štvrtoligovým dorastencom sa v novom ročníku darí. Napriek úzkemu kádru dokazujú v úvode nového ročníka, že budú patriť medzi najlepšie tímy. „Chlapci odohrali oba zápasy veľmi slušne. Zatiaľ môžeme byť spokojní. Vytvárali sme si veľa šancí, treba ešte dotrénovať koncovku a bude to ešte lepšie,“ povedal tréner Štefan Grendel.

Staronového kormidelníka potešila okrem dobrej formy aj súdržná partia. Domnieva sa, že tím je ešte o niečo kvalitnejší, ako keď ho na jeseň minulého roka opustil a posunul sa k prvému tímu. „Hráči s chuťou trénujú, čo je základ pre dobré výsledky. Topánka nás tlačí v tom, že je nás málo, iba trinásť. Stále sondujem po okolí. V Ilave zrušili dorast, snažím sa odtiaľ pritiahnuť nejaké nové tváre,“ pokračoval 48-ročný tréner.

Na dorastencov Iskry najbližšie čaká anglický týždeň. Najskôr si sily zmerajú s Holíčom, v utorkovej dohrávke privítajú neďalekú Belušu a v nedeľu vycestujú do Bošian. Aj po nasledujúcich zápasoch by si chceli udržať vedúce postavenie. „Sondoval som informácie o súperoch. Prehľad mám. Bude to náročné, ale chceme získať čo najviac bodov a potvrdiť, že sme právom na čele tabuľky. Pevne verím, že to zvládneme. Prvé miesto je veľkým lákadlom. Kvalitu máme a radi by sme sa videli na tých najvyšších priečkach aj po skončení súťaže,“ dodal odhodlane Grendel.