FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Siva: Chýba nám väčší dôraz

Siva: Chýba nám väčší dôraz

Z ihriska favorizovanej Nitry sme mohli pri troche šťastia priniesť domov minimálne bod. Žiaľ, nepodarilo sa to a tretí zápas v rade sme vyšli naprázdno. Podľa slov skúseného obrancu Mateja Sivu platíme nováčikovskú daň a pred súbojom so Sereďou cítiť v kabíne odhodlanie vyhrať.

„Chýbal nám dôraz v dôležitých priestoroch pred našou i súperovou bránou. Keby sme skórovali ako prví zo šancí, ktoré sme mali, možno by sa zápas inak vyvíjal. Inkasovali sme gól a druhý padol už preto, že sme hrali vabank a otvárali sme hru,“ zhodnotil súboj proti Nitre obranca Matej Siva, ktorý zaskakoval v strede obrany za vykartovaných obrancov Petra Bašistu a Jozefa Deckého. „S postom stopéra mám dostatok skúseností. V defenzíve som vyskúšal už všetky posty. Nerobilo mi to problém, akurát mi chýbalo, že som nemohol útočiť ako na kraji obrany,“ doplnil rodák z Martina.

Prvým zápasom s Banskou Bystricou nastavili hráči Borčíc latku vysoko a v ďalších zápasoch vyšli bodovo naprázdno. „Myslím si, že výkony hlavne smerom dopredu neboli zlé. Je pravdou, že zápas s Trnavou nám nevyšiel, ale v ofenzíve hráme slušne. Dostávame sa do centrov, do zakončenia, vytvárame si šance. Hra nie je zlá, ale pykáme za nováčikovskú daň, lebo dostávame lacné a zbytočné góly,“ skonštatoval Siva.

Súperi nastupujú proti Iskre viac motivovaní. „Káder má svoju kvalitu a súperi nás poznajú. Isteže sa na nás dôraznejšie pripravujú, ale treba povedať, že druhá liga je kvalitnejšia ako tretia,“ pokračoval.

Už najbližšie sa zverenci Jozefa Majoroša predstavia na domácom trávniku proti Seredi, ktorá prehrala na svojom trávniku s Novým Mestom nad Váhom. „Musíme sa dať zdravotne dokopy, čo nebude problém. Vrátia sa nám hráči, ktorí mali tresty. Máme týždeň na to, aby sme sa poctivo pripravili. So Sereďou sme hrali v zime prípravný zápas, v ktorom sme boli jasne lepším tímom. Zo štyroch zápasov máme tri body, hráme doma a musíme vyhrať, aj keby sme šli cez mŕtvoly,“ uzavrel odhodlane Siva.