FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Barčík: V Nitre budeme bojovať za celé Borčice

Barčík: V Nitre budeme bojovať za celé Borčice

Vo štvrtom kole Doxxbet ligy vycestujú zverenci trénera Jozefa Majoroša na horúcu pôdu do Nitry. Iskra oslabená o troch hráčov pre kartové tresty si bude chcieť napraviť reputáciu a potvrdiť, že predchádzajúce dve zaváhania tímom neotriasli. Zápas na štadióne pod Zoborom má výkop v sobotu o 18.30 hod. 

Najvýraznejšie skúsenosti s tímom spod Zobora má Miroslav Barčík, ktorý v rokoch 2008 a 2009 odohral za FC 27 zápasov. „Už sú to nejaké tie roky, čo som v Nitre pôsobil. Najvýraznejšie osobnosti sú jednoznačne Henrich Benčík a Peter Petráš, ktorých si veľmi dobre pamätám a máme kamarátske vzťahy. S mladšími futbalistami sa veľmi nepoznám,“ povedal po piatkovom tréningu hráč s prezývkou Baggio.

Veľmi dobre sa pozná aj s trénerom Michalom Hippom. „Futbalové Slovensko ho vníma stále ako pomerne mladého a ambiciózneho trénera, ktorý futbalu obetuje všetko. Má už niečo za sebou a dobrú robotu odvádza aj v Nitre,“ pokračoval Barčík.

Tím z Nitry patrí medzi vážnych ašpirantov na celkové prvenstvo. V prvých troch zápasoch si na svoje konto pripísal šesť bodov. Minulú sobotu prekvapivo zaváhal na pôde Nového Mesta nad Váhom (2:3). „Špeciálny recept na tohto súpera nepoznám. Pôjdeme do zápasu s rovnakým cieľom ako ktorýkoľvek iný ligový zápas. Jednoducho zvíťaziť. Musíme byť koncentrovaní od úvodnej minúty a streliť aspoň o jeden gól viac ako súper,“ zamýšľal sa 37-ročný rodák z Čadce.

Škrt cez rozpočet urobili trénerovi tri červené karty v priebehu dvoch zápasov. Najmä dvojica stopérov Bašista - Decký bude tímu citeľne chýbať. „Už s tým nič nenarobíme. Viac priestoru dostanú iní hráči. Môžu potvrdiť, že patria do základnej zostavy. Budeme bojovať aj za vykartovaných hráčov a za celé Borčice,“ dodal.

Predchádzajúce dva zápasy sa Iskre nevydarili. Na stratu bodov s Trnavou B nadviazala prehrou doma so Šaľou. Práve v Nitre by si proti silnému súperovi radi napravili reputáciu. „Prehrané zápasy nikomu na pohode nepridajú. K futbalu však patria aj také momenty. Treba na ne čo najskôr zabudnúť. Pred nami sú ďalšie zápasy. Chceme v nich potvrdiť, že do druhej ligy právom patríme. Túžime bojovať o úplne iné priečky, na akých sa momentálne nachádzame,“ prízvukoval na záver niekdajší reprezentant Slovenska.