FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Janec: Iskra funguje na ligovej úrovni

Janec: Iskra funguje na ligovej úrovni

Funkcionári Iskry lovili počas leta aj v susednom Česku. Do kádra získali mladého ľavého obrancu Michala Janeca, ktorý vyrastal vo vychýrenej akadémii Žiliny a siahol po ňom i Slovan Liberec. Práve odtiaľ prišiel do Iskry na polročné hosťovanie, hoci musel odolať aj iným ponukám.

Jeho príchod do Borčíc bol nečakaný. „Mal som dohodnuté podmienky v klube z najvyššej súťaže. Na poslednú chvíľu to padlo a z Liberca mi oznámili, že so mnou nepočítajú. Potom sa ozvali Borčice, zapáčil som sa trénerovi a podali si ruky. Ešte sa mi potom naskytli nejaké možnosti, ale rozhodol som sa zostať. Nechcel som vymýšľať a chcel som dodržať sľub, ktorý som dal Iskre,“ prezradil Michal Janec, ktorý pôsobil naposledy v Třinci. Teraz túži pomôcť Borčiciam, aby bojovali o postup do Fortuna ligy. „Bolo by to veľké lákadlo. Myslím si, že mužstvo, ktoré sa tu teraz stretlo má na to, aby hralo v skupine o postup. Potom to je už na nás a majiteľovi či bude túžba ísť ešte vyššie. Dosť bude záležať na tom ako dopadne jeseň. Príkladom nám môže byť Skalica, ktorá si už na jeseň vyrobila veľký náskok a ťažila z neho aj na jar,“ pokračoval rodák zo Žiliny.

Ľavý obranca si pochvaľuje aj prostredie v klube. „Podmienky aj starostlivosť sú tu na vysokej úrovni. Je to dedinka, ktorá by mohla pokračovať ešte vyššie. Funguje to tu na ligovej úrovni,“ myslí si Janec.

Kto je Michal Janec?

Narodil sa 28. apríla 1992 v Žiline. Obranca začal svoju futbalovú kariéru v rodnom meste, kde sa postupne prepracoval cez mládežnícke výbery v roku 2010 do prvého mužstva MŠK. O rok neskôr putoval na hosťovanie do Rimavskej Soboty a v roku 2012 hosťoval v Liptovskom Mikuláši. V zimnom prestupovom období sezóny 2012/2013 prestúpil do Slovana Liberec. Jeseň však strávil na hosťovaní v Ružomberku a jar 2014 bol zapožičaný do Třinca.