FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Asistent trénera Homér: Prišiel som pomôcť

Asistent trénera Homér: Prišiel som pomôcť

V lete prišlo aj k posilneniu v realizačnom tíme, keď na pozíciu asistenta trénera prišiel bývalý skvelý obranca Alexander Homér. Niekdajší ligový hráč Dubnice či Synotu Staré Mesto spolupracuje s hlavným trénerom Jozefom Majorošom, aby dosiahli čo najlepšie výsledky.

Štyridsaťpäťročný Homér sa po vzore svojho otca rovnakého mena rozhodol pre futbal a postupne sa z neho stal jeden z najlepších hráčov dubnickej histórie. Vynikajúci obranca prežil celú svoju žiacku i dorasteneckú kariéru v rodnom meste a po návrate z vojenčiny v Martine sa stal pilierom dubnického A-tímu, ktorý sa vypracoval z provinčného treťoligového mužstva počas deväťdesiatych rokov 20. storočia na špičkový slovenský klub. Alina mnohí považovali za elegantného i dôrazného hráča s dobrou technikou a taktickým myslením. PO hráčskej kariére sa venoval východe mladých futbalistov v Dubnici a počas leta zakotvil v Iskre ako asistent Jozefa Majoroša. „Chcem pomôcť mužstvu, aby bolo čo najvyššie,“ prezradil svoje plány Alexander Homér. „Našiel som v Borčiciach skúsených hráčov, ktorí si prešli ligovými tímami. Je na čom stavať, len to treba dať dokopy, aby to perfektne ladilo,“ dodal.

Prvý zápas Iskra zvládla, keď porazila Banskú Bystricu 4:1, ale na ihrisku trnavskej juniorky prehrala 0:2. „Vedeli sme, že nás čaká náročný súper a behavé mužstvo, ale počítali sme s tým, že to zvládneme,“ pokračoval Homér, ktorý si pochvaľuje spoluprácu s hlavným trénerom Jozefom Majorošom. „Myslím si, že spolu vychádzame výborne. Snažíme sa preniesť do tímu aj niečo z našich hráčskych čias. Chceme dostať do hráčov v tréningovom procese aj moderné prvky. Je len na hráčoch, aby to pretavili v zápasoch,“ doplnil.

Homér zažil druhú ligu na lavičke Dubnice nad Váhom. „Pôsobil som pri mužstve rok a pol. Prvý polrok sme mužstvo zachraňovali, druhý rok sme už vypadli. Mužstvá z druhej ligy poznám, viem aká to je súťaž a chlapcom môžem poradiť, aby sa posunuli ďalej,“ zamyslel sa bývalý hráč Synotu Staré Mesto. „Súčasný model súťaže je zvláštny. Mužstvám stačí odohrať jesennú časť v plnej sile a na jar v prvej šestke, kto nemá ambície ísť vyššie len dohráva,“ povedal k druholigovému systému Homér.

A kto bude najvážnejším konkurentom Borčíc? „Určite Nitra i Dolná Ždaňa a tiež mladé juniorky,“ uzavrel.

Kto je Alexander Homér?

Narodil sa 4. októbra 1970. Futbalovo vyrastal v Dubnici, kde sa prepracoval cez mládežnícke tímy až k seniorom. Historicky prvý postup medzi slovenskú elitu prežil Alexander v sezóne 1995/96, Dubnica však zaplatila nováčikovskú daň a po roku sa s najvyššou súťažou rozlúčila. Návrat medzi najlepších však nedal na seba dlho čakať a v ročníku 1998/99 kraľoval Alino dubnickej obrane opäť v najvyššej súťaži. V nasledujúcej sezóne sa mu za skvele odvedené služby dostalo pocty vo forme kapitánskej pásky, ktorú nosil až do svojho odchodu do najvyššej českej súťaže na jar 2001. Jeho výkony totiž neunikli pozornosti funkcionárov Synotu Staré Město a tak nasledujúce dve sezóny strávil za riekou Moravou. Následne sa vrátil do rodnej Dubnice a kariéru ukončil v drese Trenčína. Svoju štatistiku tak zavŕšil na kvóte 167 odohratých prvoligovych zápasoch v ktorých ako obranca strelil 3 góly.