FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Ján Novák: Snáď mi to bude padať!

Ján Novák: Snáď mi to bude padať!

Sľubov a klamstiev už mal dosť, a tak sa rozlúčil s Košicami, kde prežili krásne futbalové roky. V drese východniarov nakukol nielen medzi európsku smotánku, ale aj do reprezentácie. Stihol si vyskúšať aj zahraničný chlebíček, ale najnovšie budú diváci od neho góly čakať u nás v Borčiciach.

Pred siedmimi rokmi sa tešil z koruny kráľa strelcov v našej najvyššej súťaži. Teraz bude strašiť druholigových obrancov a brankárov v drese Iskry. „Ťažká otázka či budem najlepším strelcom aj druhej ligy. Lopta je guľatá, futbal vie hrať každý. Budem sa snažiť hrať čo najlepšie a snáď mi to bude padať do siete,“ rozhovoril sa kanonier Ján Novák, ktorý odohral v prvej lige 148 stretnutí a strelil 52 gólov. „Je tu veľa skúsených hráčov, ktorých dopĺňajú mladí nádejní futbalisti. Určite sa budeme dopĺňať a verím, že spolupráca medzi nami bude fungovať,“ dodal.

Pri vstupe do kabíny spoznal viacero známych tvári. Svoj voľný čas využíva spoločne s Petrom Bašistom na spoznávanie okolia. „Už na prvý zraz sme prišli s predstihom. Stihli sme si pozrieť byt, v ktorom bývame. Blízko máme Dubnicu, Nemšovú i Trenčín. Keď máme čas pred tréningami, tak si radi pozrieme, čo kde máme, aby sme sa lepšie orientovali,“ prezradil Novák, na ktorého pri prvom stretnutí urobil dobrý dojem aj majiteľ Iskry Anton Fabuš. „Je vidno, že futbal miluje. Zatiaľ sa nám nevyhrážal, že ak nám to nepôjde na ihrisku, tak pôjdeme robiť do mäsokombinátu. Snáď na to nebude mať ani dôvod. Prišli sme do Borčíc najmä hrať futbal a pomôcť k výborným výsledkom. Verím, že výkonmi urobíme radosť aj majiteľovi,“ vysvetlil rýchlonohý útočník, ktorý štyrikrát nastúpil aj za reprezentáciu Slovenska.

Na druholigové zápolenia sa už nevie dočkať. „Hneď sme si naštudovali proti akým súperom budeme hrať. Určite to bude ťažká skupina. Budeme hrať proti rezervám tímov z prvej ligy, kvalitné výkony podávali v minulosti aj Senec či Nitra, ale urobíme všetko pre to, aby sme po jeseni boli čo najvyššie a na jar hrali v skupine o postup,“ uzavrel Novák.

Kto to je Ján Novák?

Narodil sa 6. marca 1985 v Trebišove. Svoju futbalovú kariéru odštartoval v tamojšom Slavoji, kde sa v roku 2004 prepracoval do prvého tímu, kde pobudol dva roky. V lete 2006 prestúpil do MFK Košice, kde sa stal so 17 -timi gólmi v sezóne 2007/2008 kráľom strelcov v najvyššej súťaži. Počas angažmánu v Košiciach sa trikrát strelecky presadil v európskej lige UEFA proti slávnemu talianskemu tímu AS Rím. Pred jarnou časťou sezóny 2010/2011 hosťoval vo francúzskom Tours, ale pre zranenie nenastúpil na žiadny zápas. Vrátil sa domov, prestúpil do Žiliny, s ktorou získal v roku 2012 ligový titul i Slovenský pohár. Potom jeho kroky smerovali opäť na východ, keď sa upísal Prešovu, s ktorým vypadol do druhej ligy, a tak sa druhýkrát vrátil do Košíc. Podarilo sa mu znova vyhrať Slovenský pohár. Debut v seniorskej reprezentácii absolvoval 20. mája 2008 v nemeckom Bielefelde v priateľkom stretnutí proti Turecku ako striedajúci hráč v nadstavenom čase. Národný dres si obliekol štyrikrát, vždy naskakoval do súbojov z lavičky.