Prehra na pôde trnavskej juniorky

Úvodný zápas na ihrisku súpera nám body nepriniesol. Naša Iskra prehrala v Červeníku, kde hráva svoje stretnutia juniorka Trnavy 0:2.

Ambiciózny nováčik s päticou exligistov na hracej ploche od začiatku potvrdzoval svoje kvality, a tak sa v Červeníku hral v prvom polčase zaujímavý a bojovný futbal. Dlho však len medzi šestnástkami, bez streľby na bránu. Prvý strelecký pokus Jirku v 19. min išiel vedľa. V poslednej štvrťhodine videla nadpriemerná návšteva tri priame kopy a tri brvná. Najskôr v 32. min Mečiar prudkou strelou opečiatkoval brvno zospodu. O tri minúty na opačnej strane skákavá lopta Barčíka sa odrazila od brvna. V 40. min opäť Barčík namieril z priameho kopu vedľa brány. Krátko pred polčasom oblúčik Pikulíka dopadol na horné brvno borčickej brány.

Po zmene strán sa hralo viac v réžii domácich a prišli aj dva góly. V 49. min Juliny ideálne vysunul Ujlakyho a ten rutinérsky prekonal Prekoviča – 1:0. V 52. min zakončoval kapitán hostí Decký, no pozorný Jakubech jeho loptu v páde kryl. Krásny futbalový moment videli diváci v 66. min, keď Pikulík exportnou strelou z 25 m zvýšil na 2:0. Povzbudení spartakovci mohli pridať aj ďalšie dva góly, no hosťujúci gólman svoje mužstvo podržal. V 68. min pri rýchlom útoku do otvorenej obrany zvolil Pikulík namiesto prihrávky na voľných Ujlakyho alebo Bašu strelu pod brvno, ale Prekovič stačil loptu vytlačiť na roh. Rovnako si poradil aj s gólovou strelou Ujlakyho desať minút pred koncom. Hosťom nepomohli ani striedania, kanonier Luhový sa proti trnavskej obrane vôbec nepresadil. V 82. min bol za skopnutie Bakuša vylúčený striedajúci Mačina. Bodkou za stretnutím bola strela Mečiara z priameho kopu, konečný výsledok sa však už nezmenil. Víťazstvo domácich v úmornej horúčave bolo celkom zaslúžené.

Trnava jun. - Borčice 2:0 (0:0)

Góly: 49. Ujlaky, 66. Pikulík. ŽK: 64. Bakuš – 30. Novák, 77. Mačina, 90. Janec. ČK: 82. Mačina. Rozhodoval: Ihring, 748 divákov.

TRNAVA JUN.: Jakubech – Hrebík, Deket, Horník, Mečiar – Bakuš – Jirka (78. Rehák), Juliny, Pikulík, Ujlaky (85. Repa) – Baša (89. Královič). Tréner P. Zelenský.

ISKRA: Prekovič – M. Siva, Klabník, Bašista, Decký (72. Mačina) – A. Plavšič (65. Mart. Luhový), R. Gábor, Janec – Barčík – J. Novák, E. Le Giang (55. T. Púček). Tréner J. Majoroš.

Jozef Majoroš, tréner Iskry Borčice: „Dnes sme chceli získať nejaké body, ale domáci nás predčili hlavne v agresivite. Vypracovali si aj viacej gólových príležitostí, z ktorých dva premenili a tým pádom aj zaslúžene vyhrali.”