Prehra so Šaľou po vlastných chybách

V 3. kole Doxxbet ligy prehrali hráči Iskry Borčice na domácom ihrisku s Duslom Šaľa 1:3, keď sa hetrikom presadil útočník Šimon Valachovič. Domáci hráči nenadviazali na triumf z prvého kola proti Banskej Bystrici a už v druhom zápase v rade vyšli bodovo naprázdno a prišli o dvoch kľúčových hráčov, ktorí dostali červené karty.

Takmer tisícka divákov, ktorá prišla na štadión do Borčíc videla gól už v 5. minúte, keď po chybe brankára Prekoviča otvoril skóre hosťujúci Valachovič. Vyrovnanie mal na kopačke Púček, ale jeho strelu parádnym zákrokom zlikvidoval gólman Šale Kolmokov. Iskra sa tlačila dopredu, ale finálna fáza hráčom nevychádzala, a tak prišiel druhý trest. Kapitán Decký podbehol dlhú loptu a Valachovič svoj nájazd premenil – 0:2. Cez polčas urobil domáci tréner Jozef Majoroš dve zmeny, no tie naštrbili vylúčenia oboch stopérov. Najskôr sa po druhej žltej karte porúčal predčasne pod sprchy v 55.minúte Jozef Decký a o tri minúty neskôr ho nasledoval po prísnom verdikte Peter Bašista. Borčice neskladali zbrane ani o dvoch mužov menej. Po jednom z únikov po pravej strane bol faulovaný v šestnástke hostí Ján Novák. Práve on si postavil loptu na biely bod a penaltu s prehľadom premenil a vykresal iskierku nádeje pre domácich. Posledný klinec však zasadil našim chlapcom po tretíkrát Valachovič, keď skóroval hlavou po štandardnej situácii. Najbližšie budú chcieť hráči Iskry odčiniť domáce zaváhanie na ihrisku Nitry, no bez trojice hráčov, ktorí si budú odpykávať trest za vylúčenia – Mačina, Bašista a Decký.

Góly: 5., 34. a 84. Š. Valachovič, ŽK: Decký, Luhový – Zahranychnyy, Gešnábel, Švec, ČK: 55. Decký, 58. Bašista. Rozhodoval: R. Weiss, 917 divákov.

ISKRA: Prekovič – Siva, Bašista, Decký, Janec – Gábor (46. Revák) – Augustíni (64. Klabník), Barčík, Luhový, Živčic (46. Novák) – Púček. Tréner: J. Majoroš

DUSLO: Kolmokov – Kastelovič, Hambálek, Zahranychnyy (62. Krčík), Švec (66. Ďatko), Gešnábel (74. Janco), Remeň, Guemache, Cisár, Sedlák, Valachovič. Tréner: P. Gergely

Jozef Majoroš, tréner Iskry Borčice: „Ak chceme v zápasoch druhej ligy uspieť, tak nemôžeme spraviť také chyby, aké sme urobili. Prvý gól bol po chybe brankára, pred druhým stopér podbehol loptu. Súper sa dostal na koňa. Snažili sme sa niečo s tým výsledkom urobiť, chlapcov sme cez polčas nabádali, aby zabojovali, že futbal sa hrá 90 minút. Chceli sme, no potom prišli dve vylúčenia a o dvoch hráčov v poli menej sme s tým už nedokázali nič spraviť. Súperovi musím pogratulovať. My sa musíme poučiť, že takéto chyby nemôžeme robiť, keď chceme byť úspešní.“