Mačina si nezahrá päť týždňov

Od futbalu si musí oddýchnuť. Mladý stredopoliar Patrik Mačina dostal za červenú kartu v zápase 2. kola Doxxbet ligy na ihrisku juniorky Trnavy stop na päť týždňov.

Mačina nebude na stretnutie v Červeníku proti juniorke Spartaka Trnava spomínať v najlepšom. Na trávnik vybehol v 72. minúte ako tretí striedajúci hráč, keď za stavu 2:0 pre domácich nahradil kapitána Jozefa Deckého. Už o päť minút uvidel žltú kartu za faul a po desiatich minútach pobytu na ihrisku schytal z fleku červenú kartu za kopnutie súpera v prerušenej hre. „Bol to asi skrat. Nebolo to však úmyselné z mojej strany. Hráč na mňa spadol a z jeho strany to bolo aj trošku prifilmované. Nebolo to také ako to vyzeralo z tribúny,“ vrátil sa k inkriminovanému vylúčeniu Patrik Mačina.  „Stalo sa to, zbieram skúsenosti v tejto súťaži aj ja. Človek sa učí na vlastných chybách,“ dodal.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu mu na svojom štvrtkovom zasadnutí vymerala zákaz hrať na päť týždňov, lebo jeho faul kvalifikovali ako hrubé nešportové správanie – kopnutie súpera nadmernou silou v prerušenej hre. Trest mu začal plynúť 9. Augusta a Mačina sledoval z tribúny už aj súboj Slovnaft cupu v Kráľovej pri Senci.