V jesennej derniére strelecká kanonáda Iskry

15. kolo, 17.11.2017

III. liga Západ ZsFZ

Záver jesene ako sa na favorita patrí. Futbalisti Iskry Borčice v poslednom 15. kole 3. ligy Západ deklasovali na svojom trávniku súpera z Veľkých Ludiniec vysokým rozdielom 7:0 a zimovať budú na čele tabuľky.

Od úvodu zápasu mali navrch domáci, čím sa potvrdilo aj postavenie oboch mužstiev v tabuľke. V úvode Mravec triafal po rohu tesne vedľa, následne Slávik zle trafil loptu. V ďalšej sľubnej šanci sa ocitol Demjan, ktorého našiel pred bránou Novák, no obrana hostí včas zareagovala a kanoniera Iskry k dorážke nepustila. Hneď na to Barčík vysunul na pravom krídle Nováka, ktorý tentoraz našiel hlavu Demjana, no jeho pokus vykopol kolenom brankár Benkó.

Aktívny Novák dlhým pasom našiel Zuziaka, ten si elegantne loptu spracoval, zasekol obrancu, no lopta šla mimo brány. Po štvrťhodine hry Barčík stredom obrany vysunul Slávika, ten v samostatnom nájazde obišiel aj brankára a pohodlne poslal loptu do opustenej brány. V 27. minúte si Slávik nájazd na gólmana zopakoval a opäť sa nemýlil - 2:0. O päť minút bolo na domácej strane opäť veselšie, Demjan našiel centrom Zuziaka a ten hlavou rozvlnil sieť. Pred odchodom do šatní pridali domáci aj štvrtý zásah, keď si Zuziak s Demjanom pozície vymenili a tentoraz skóroval po nezištnej prihrávke od Zuziaka do opustenej brány Demjan.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Po akcii Barčíka so Zuziakom sa zoči-voči gólmanovi ocitol Demjan, no tentokrát Benkó bravúrne zasiahol. V 52. minúte Pikulík stredom obrany vysunul Zuziaka, ktorý sa rútil od polovice ihriska sám na brankára a rutinérsky zakončil na 5:0. O šesť minút to už bol poltucet v sieti Veľkých Ludiniec. Zuziak si narazil loptu s Barčíkom čím vyšachovali obranu hostí, Zuziak elegantne našiel Demjana a ten do opustenej brány nemal problém skórovať. Posledný klinec do hosťujúceh defenzívy dal s chuťou hrajúci Zuziak, ktorý volejom prekonal Benkóa a dal krásnu bodku za jeseňou, po ktorej je Iskra na čele treťoligového pelotónu s náskokom jedného bodu pred Dubnicou.

FK Iskra Borčice - TJ Družstevník Veľké Ludince 7:0 (4:0)

Góly: 15. a 27. Slávik, 32., 52., 64. Zuziak, 42. a 58. Demjan, ŽK: Lončík - Benkó, Krupánszki. Rozhodoval: Valent, 200 divákov.

BORČICE: Bobot - Hanzel (59. Lončik), Chynoradský, Mravec, Petruš - Siva - Novák (23. Pikulík, 59. Mačina), Slávik, Barčík, Zuziak - Demjan (62. Le Giang). Tréner: A. Bakoš.

VEĽKÉ LUDINCE: Benkó - Krupánszki, Kosák, Vígľaš (46. Straňák), Križan, Dékány (19. Š. Petráš), Cingel (84. Vadkerti), A. Soboňa, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak. Tréner: J. Duhony.