Borčice z Beluše s troma bodmi

14. kolo, 12.11.2017

III. liga Západ ZsFZ

Iskra si naďalej drží vedúcu priečku. Na ligovom čele 3. ligy Západ zostali mäsiari po výhre 4:1 v Beluši.

Iskra vstúpila do zápasu ako z veľkej knihy. Už v 4. minúte Miroslav Barčík filigrantsky nachytal na hruškách gólmana Opata, ktorému za chrbát zaletela centrovaná lopta. O ďalšiu minútu sa opäť radovala Iskra. Strelu z diaľky vyrazil Opat len pred Demjana a ten pohodlne zvýšil vedenie Borčíc. Belušania sa nevzdávali, v 14. minúte pekne zakombinovali Gorelka s Mikuškom a prvý menovaný znížil na 1:2. Gorelka mohol pridať aj svoj druhý gól a vyrovnať, no obranca Iskry jeho pokus zmaril.. Na opačnej strane vyskočil najvyššie Zuziak, no jeho hlavička letela tesne vedľa. Vlastenca si mohol pripísať Vavrík, no po jeho obrannom zákroku skončila lopta na brvne. Domácich mohol potešiť vyrovnaním skóre Novisedlák, no Bobot jeho šancu chytil.

V druhom polčase bolo šancí ako šafránu. No aj z toho mála predsalen niečo vyberieme. Novisedlák, zakončil nepresne a Zuziak z "malého vápna" prestrelil. Pokoj na kopačky hráčov Iskry dal v 71. minúte Mravec, ktorý sa v pokutovom území najlepšie zorientoval a z trmy-vrmy skóroval. Definitívnu gólovú bodku dal hosťujúci žolík Mačina, keď využil rýchly protiútok hostí. Zmenu na svetelnej tabuli mohol spôsobiť ešte Slávik, no vynikol domáci brankár Opat.

Beluša v závere kopala niekoľko sľubných štandartiek, ale bez gólového efektu. Slávik v čistej šanci nechal vyniknúť Opata a Gorelkova krížna strela korekciu stavu nepriniesla. Zápas na ťažkom teréne mal pomerne slušnú úroveň a Borčice sa najmä vďaka skvelému úvodu tešia zo zaslúženého víťazstva a naďalej držia líderskú pozíciu.

TJ Kovo Beluša - FK Iskra Borčice 1:4 (1:2)

Góly: 14. Gorelka - 4. Barčík, 5. Demjan, 71. Mravec, 80. Mačina, ŽK: Pav. Vavrík - Zuziak. Rozhodoval: Kozolka, 274 divákov.

BELUŠA: Opat - Rosina (46. Gažo), Vavrík Pav. (C), Schiszler, Martinka, Novisedlák, Jurga, Hrenák, Gajdošík (72. Bielik), Gorelka, Mikuška (76. Ďuriš). Tréner: Š. Ondrička.

BORČICE: Bobot - Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva (C), Náther (53. Mačina), Barčík, Zuziak (80. Slávik), Novák, Demjan (88. Le Giang). Tréner: A. Bakoš.