FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Derby v Horovciach pre Iskru

12. kolo, 29.10.2017

III. liga Západ ZsFZ

Hoci stále pod názvom Nemšová, no doma sú v Horovciach, a tam sa predstavila aj Iskra skoro po šiestich rokoch na deň presne. Oblastné derby bolo jasne v réžii hostí, ktorí napokon zvíťazili rozdielom triedy 3:0.

Domáci si uvedomovali silu Iskry, vyčkávali na ich útočné výpady väčšinou na domácej polovici ihriska. Defenzíve výborne velil Radenovič, no aj on si vydýchol po hlavičke Demjana, ktorý po štvrťhodine hry hlavičkoval do žrde. Iskra predsalen udrela. Šesť minút pred odchodom do šatní Oliinyk fauloval pred šestnástkou Barčíka a Hanzel svojou ľavačkou trafil s pomocou brvna do siete - 0:1. V druhom dejstve skúšali šťastie Marman i Kemakolam, no ich pokusy Bobotovi väčšie problémy nenarobili. Keď už domáci hru otvorili a pokúšali sa o vyrovnanie dvakrát udrel z protiútokov Demjan.

Nemšová – Borčice 0:3 (0:1)

Góly: 84. a 86. Demjan, 39. Hanzel, ŽK: L. Zápotoka. Rozhodoval: Gašparovič, 250 divákov.

NEMŠOVÁ: Žilka - Mihaljevič (62. Antol), Oliinyk (66. Marman), Kemakolam, Kormendy (79. Valašík), Radenovič, Čiernik, Dabetič, Mujkoš (85. Balocký), L. Zápotoka, Kucharík. Tréner: J. Kamenčík.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, - Siva - Novák, Náther (85. Slávik), Barčík, Zuziak (87. Mačina) - Demjan (89. E. Le Giang). Tréner: A. Bakoš.