Pohárová púť pokračuje, Iskra vyradila ligové Michalovce

5. kolo, 18.10.2017

Slovnaft Cup

Borčice sa postarali o senzáciu. V osemfinále Slovnaft cupu totiž na domácom trávniku vyradili Michalovce, keď o výsledku 2:0 rozhodli v druhom dejstve. Iskra sa tak predstaví vo štvrťfinále v marci proti Žiline.

Hoci sa hralo krátko popoludní a v strede týždňa, cestu na štadión Petra Fabuša si našlo mnoho fanúšikov. Každý chcel vidieť v akcii Borčice proti fortunaligovému súperovi z Michaloviec. Zemplínčania boli od úvodných minút aktívni. Veľké šance však spálili Sulley i Grič. Iskra sa ťažko dostávala do hry, presadiť sa dvakrát pokúšal Novák, no bez gólového efektu. Postupom času sa hra vyrovnala, Iskra sa osmelila. Napriek tomu gól v prvom dejstve nepadol. Všetko si však Borčice vynahradili v druhom polčase. Najskôr zahral štandardnú situáciu Barčík, najvyššie si vyskočil stopér Marcel Chynoradský a presnou hlavičkou rozjasal borčické tribúny. Gól dodal domácim ešte viac laufu, ich hra mala grády, zjavne zaskočení fortunaligista len ťažko hľadal cestu k bráne Iskry. Predsalen sa však mohli dočkať vyrovnania, no Božok zblízka prestrelil stopercentnú šancu. Pokoj na kopačky Iskry dal Marek Zuziak. Po peknej kombinácii Demjana s Novákom sa otočil okolo obrancu a prestrelil hosťujúceho gólmana. V závere duelu sa už nič zaujímavé neudialo a Iskra sa prebojovala do štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom na domácom trávniku na jar v marci privíta favorizovanú Žilinu.

FK Iskra Borčice - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0)

Góly: 49. Chynoradský, 79. Zuziak, ŽK: Siva, Božok. Rozhodoval: Dohál, 540 divákov.

BORČICE: Bobot - Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš - Siva - Novák (88. Mačina), Náther, Barčík (90. Pikulík), Zuziak - Demjan (84. Slávik). Tréner: A. Homér.

MICHALOVCE: Bieszczad - Sviarchynski (83. Kushta), Bednár, Mancilla, Šimčák - Grič - Serečin, Žofčák, Regáli, Danko (80. Kolesár) - Sulley (66. Bragin). Tréner. A. Šoltis.