Gólové hody proti Prievidzi

11. kolo, 21.10.2017

III. liga Západ ZsFZ

V 11. kole si poradili Borčice s Baníkom Prievidza vysoko 7:1. Hetrik si po bratsky podelili ostrostrelci Novák s  Demjanom.

V úvode zápasu to po svojom pravom krídle dvakrát potiahol aktívny Novák. V 6. minúte však udrelo na druhej strane, keď na roh hostí najvyššie naskočil Dávid Kozák a bolo 0:1. Hostia sa však dlho z vedenia netešili, keď už o pár minút vyrovnal po centri Barčíka Náther. V 18. minúte potiahol akciu Zuziak, po ktorého aktivite prepálil Novák všetko čo mu stálo v ceste a Iskra tak viedla 2:1. V 24. minúte opäť pohrozili Prievidžania, keď sa tečovaná strela Čertíka obtrela o brvno Bobotovej brány. Do prestávky sa po rohu presadil aj Demjan, ktorý zblízka nemal problém upraviť na 3:1.

Po zmene strán to bolo opäť o dobíjaní prievidzskej brány. Už pár minút po zmene strán zvýšil Demjan svojim druhým gólom v zápase na 4:1. Po hodine hry bolo na štadióne Petra Fabuša ešte veselšie. Po prudkej strele Zuziaka sa k odrazenej lopte dostal Novák a bolo 5:1. Kanonieri Iskry boli aj pri ďalších gólových momentoch zápasu. V 73. minúte skompletizoval hetrik ako prvý Novák, ktorému pripravil gólovú pozíciu práve Demjan. O pár minút na to si obaja roly vymenili a z hetriku sa mohol tešiť aj Demjan. Iskra tak porazila Baník vysoko 7:1.

FK Iskra Borčice – FC Baník Prievidza 7:1 (3:1)

Góly: 10. Náther, 18., 59. a 73. Novák, 30., 48., a 81. Demjan – 6. Kozák, ŽK: 53. Turančík a 83. PhamThanh,  Rozhodoval: Gádoši, 248 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel (Lončík), Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva,Náther (Slávik), Barčík, Zuziak (Le Giang), Novák (Mačina), Demjan (Púpala). Tréner: A. Bakoš.

PRIEVIDZA: Lehocký – PhamThanh, Šifalovič (Šlabjar), Kováčik (Babašta), Kopál, Turančík (Gunda), Čertík, Sluka, Halmeš (Viktory), Jánošík, Kozák. Tréner: J. Pekár.