Iskra otočila duel s béčkom Nitry a získala tri body

8. kolo, 01.10.2017

III. liga Západ ZsFZ

Borčice naďalej vedú treťoligovú tabuľku. Naposledy porazili v 8. kole na domácom ihrisku béčko Nitry. A hoci to na tri body dlho nevyzeralo, napokon sa v priebehu osem minút podarilo výsledok dvoma gólmi otočiť a pripísať si tri body.

Nitrania začali aktívnejšie, snažili sa presadiť kombinačne a následne skúšali pozornosť Kosu strelami z diaľky. Iskra sa ťažšie dostávala do hry, mladíci z Nitry im nedávali veľa priestoru na ich tradičnú hru. Napokon sa predsalen Iskra ocitla v šanci. Siva krásnou prihrávkou za obranu našiel Zuziaka, no ten loptu len dočahoval a netrafil podľa predstáv. Borčice ožili a vzápätí po peknej akcii Barčík vysunul Demjana, no tomu chýbali centimetre, aby loptu umiestnil do siete. V 20. minúte po pekne kombinácii zakončoval Siva, no Šipoš jeho pokus vyrazil a ani z dorážok Iskra neskórovala. O niekoľko sekúnd opäť mikrosúbj Siva - Šipoš vyhral hosťujúci brankár, keď kryl strelu domáceho kapitána. Na opačnej strane po odmlke pohrozila Nitra, no po dvoch rohových kopoch neprepasírovali loptu za Kosov chrbát. V 32. minúte Barčík zahral štandardnú situáciu, no Chynoradského hlavička šla vedľa brány. V 35. minúte sa na výlet vybral hosťujúci kapitán Galko, no jeho prienik zastavil pozorný Mravec. V 40. minúte sa Lola uvoľnil cez Sivu a strelou z diaľky prekonal brankára Kosu - 0:1. Ešte pred odchodom do šatní po Pikulíkovom priťuknutí strieľal Barčík nad bránu. Do druhého dejstva domáci vystriedali, keď miesto Pikulíka vybehl na trávnik Ján Novák, no prvú šancu mali hostia, keď sa k strele dostal Lola, no Kosa tentoraz na dvakrát loptu chytil. V 52. minúte z pravej strany centroval Fabiš, no Fábryho teču chýbali centimetre, aby sa lopta dostala do siete. Vyrovnať skóre mohol Novák, no jeho delovka z priameho kopu po teči narobila Šipošovi problémy, ale stihol loptu vyraziť na roh. Po hodine hry Siva vysunul Zuziaka a jeho center hlavu Demjan neusmernil do siete. V 63. minúte Záhom tvrdou strelou vyprášil Kosove rukavice a na druhej strane zase Zuziak obstrelom netrafil bránu. V 69. minúte z otočky strieľal Novák, no Šipoš loptu na dvakrát kryl. Po Barčíkovom centri v 72. minúte mieril Novák tesne vedľa ľavej tyče. Barčíkovi sa nepodarilo skórovať ani z tradičnej parkety z priameho kopu, no gól prišiel o niekoľko minút neskôr. Barčík vysunul Zuziaka, ten centrom našiel hlavu Nováka, ktorý sa nemýlil a vyrovnal skóre - 1:1. Dostať Iskru do vedenia mohol v 82. minúte Demjan, no jeho hlavičku po centri Hanzela chytil Šipoš. Gólom sa neskončili ani Slávikove nožničky v pokutovom území, no Borčice naďalej išli za víťazstvom. V 85. minúte to však vyšlo. Barčík zahral rohový kop a Mravec hlavou poslal domácich do vedenia. V nadstavenom čase mohol skórovať ešte Barčík, no jeho pokus skončil na brvne a dorážka Demjana šla tesne vedľa brány.

FK Iskra Borčice - FC Nitra B 2:1 (0:1)

Góly: 78. Novák, 86. Mravec - 40. Lola, ŽK: Zuziak - Ďurek. Rozhodoval: Gašparovič, 380 divákov.

BORČICE: Kosa - Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš (70. Slávik) - Siva - Pikulík (46. Novák), Náther (90. Mačina), Barčík, Zuziak - Demjan. Tréner: A. Homér.

NITRA B: Šipoš - Galko, Ďurek, Dunda, Lola, Tkáč, Záhon, Zelenka (80. Mesároš), Fábry, Fabiš, Kinče. Tréner: A. Štefanka.