Iskra ide v pohári ďalej

3. kolo, 13.09.2017

Slovnaft Cup

Futbalisti Borčíc zdolali v 3. kole Slovnaft Cup-u druholigový Šamorín hladko 5:1, keď o svojom jasnom triumfe rozhodli piatimi gólmi už do prestávky. V ďalšom kole ich čaká starý-známy protivník z minulej sezóny, účastník IV. ligy skupiny severozápad, Dynamo Malženice.

Pohárový zápas mal od začiatku jasného pána na trávniku. Už v 8. minúte si takmer 250 divákov zakričalo gól po akcii Nováka. Ten potiahol loptu po svojej pravej strane, strieľanou prihrávkou našiel Zuziaka a ten nemal problém otvoriť strelecký účet zápasu. Prakticky okamžite po rozohrávke prišiel ďalší gólový úder Iskry. Úlohy asistenta sa zhostil pre zmenu Zuziak a Novákov volej sa zastavil až v sieti, 2:0. Gólovú päťminútovku domácich zavŕšil Hanzel, ktorý sa presadil v skrumáži pred bránou a nikým nekrytý zvýšil na rozdiel troch gólov. Po treťom inkasovanom góle sa osmelili aj hostia. Šmehylova strela však letela vysoko nad. Do polhodiny to bolo už 4:0 pre domácich a to keď dopredu zavelil Siva, posunul loptu Barčíkovi, ten našiel na krídle Nováka a jeho prízemný center našiel voľného Demjana, pre ktorého už nebol problém skórovať. V závere polčasu zavelili dopredu aj Brazílčania v zostave Šamorína. Pokus Lacerdu zneškodnil Bobot. To však nebolo všetko. V prvom dejstve pridal svoj druhý gól v zápase Zuziak, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke súpera a zvýšil na komfortných 5:0. Na štadióne Petra Fabuša mohlo byť ešte veselšie po strele Náthera. Jeho pokus zastavil Demjan, ktorý tak nechcene pomohol Hajdúchovi v bráne hostí. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 5:0 pre Iskru.

Hráči Borčíc sa už po prestávke netlačili bezhlavo dopredu. Ďaleko od svojho druhého gólu v zápase nebol Novák, ktorý svoj volej po hodine hry poslal tesne vedľa. Šancu na hetrik nevyužil Zuziak, ktorý sám zoči-voči Hajdúchovi mieril nepresne. Svoje ofenzívne tykadlá vystrkovali čoraz viac aj hostia. Sabler to skúsil ľavačkou, ale Bobot bol opäť na mieste. V 70. minúte sa hostia predsa len dočkali. Priamy kop zakrútil až do siete brazílsky legionár Nascimento Soares, ktorý tak znížil na 1:5 z pohľadu hostí. V záverečných minútach si už Borčice ustrážili náskok a po výhre 5:1 nad druholigistom postúpili do 4. kola Slovnaft Cup-u. V ňom sa stretnú s Dynamom Malženice. Už v nedeľu sa o slovo prihlási aj ligová súťaž. O 15:30 privíta Iskra opäť na svojom trávniku hráčov Šale.

FK Iskra Borčice – FC ŠTK 1914 Šamorín 5:1 (5:0)
Góly: 8. a 42. Zuziak, 9. Novák, 12. Hanzel, 29. Demjan – 70. Mateus Nascimento Soares, ŽK: 37. Siva – 49. Mateus Nascimento Soares, Rozhodoval: A. Chromý, 243 divákov.
Borčice: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Náther (Pikulík), Barčík, Novák (Slávik), Zuziak (Mačina), Demjan. Tréner: A. Homér.
Šamorín: Hajdúch – Marič-Bjekič, Lacerda Martins, Šmehyl (Fuják), Lucinda Dos Santos, Nascimento Soares, Mezovský, Sabler, Da Cunha Neto (Sabo), Horváh (Štrbák), Carvalho Juliao. Tréner: M. Lönnström.