Prvá prehra a hneď doma

4. kolo, 02.09.2017

III. liga Západ ZsFZ

V zápase 4. kola III. ligy si zaknihovala Iskra prvú prehru v sezóne. Domáci neudržali v súboji s Lednickými Rovniami polčasový náskok 2:1 a napokon prehrali pred viac ako 500 divákmi 2:3.

V areáli útulného štadióna Petra Fabuša bolo už pred zápasom počuť na každom rohu poľštinu. Postaral sa o to plný autobus „kibicov“ z Bielsko-Biala. Pred úvodným hvizdom odovzdali poľskí fanúšikovia majiteľovi Iskry Antonovi Fabušovi spomienkové predmety. Ten ich na oplátku obdaroval tričkami a šálmi v borčických farbách. Poľskí priaznivci príjemne prekvapili aj svojich dvoch bývalých hráčov Mateja Náthera a Roba Demjana. Po predzápasových oficialitách sa na trávniku diali veci. Už po pár minútach to skúšal prudkou strelou Novák. O pár sekúnd na to parádne vymietol pavučinu z hranice šestnástky Demjan a Iskra viedla 1:0. Ten istý hráč sa o pár minút neskôr načahoval po centri Barčíka, ale nejaký ten krok mu chýbal. Potom sa ozvali aj hostia. Ako prvý to skúšal Tomáš Púček, ale jeho pokus Kosa kryl. Po štvrťhodine domácemu gólmanovi nevyšiel odkop, prihral iba na kopačky Detka a ten nezaváhal. V 23. minúte posunul Demjan loptu Novákovi, ten však z uhla pálil tvrdo iba do Bačíka v bráne hostí. Následne zahrávali priamy kop hostia. Loptu si postavil Riečičiar, ktorý pálil nad Kosovu bránu. V samom závere prvého dejstva opäť zatlačili domáci. Novák priťukol v dobrej pozícii Barčíkovi a po jeho strele sa lopta obtrela dokonca o obe žrde Bačíkovej brány. Z následného rohu našiel Barčík Demjanovu hlavu a ten pridal svoj druhý gól v zápase. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 2:1 pre Iskru.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hráči Crystalu. Pekné sólo predviedol Michal Buček, ktorý sa preštrikoval domácou obranou, ale Kosa jeho pokus zneškodnil. Vyrovnávajúcim gólom to smrdelo aj po šanci Tomáša Púčeka. Ten však mieril v dobrej pozícii privysoko. Domáci pohrozili po hodine hry, keď sa z dobrých dvadsiatich metrov oprel do lopty Náther. Jeho strela však nesmerovala medzi žrde. Vzápätí si loptu poťažkal na svojej ľavačke Hanzel, ale jeho pokusu chýbala sila aj presnosť. Po druhopolčasovej aktivite Lednických Rovní prišiel zákonitý trest. V 78. minúte si počkal na presný center Chmelík, ktorý hlavou vyrovnal na 2:2. To však zo strany hostí nebolo všetko. V 87. minúte to bol opäť hosťujúci kapitán, ktorý svojou druhou gólovou hlavičkou rozhodol o výhre Crystalu v pomere 3:2. Iskra si tak pred peknou návštevou, viac ako 500 divákov, zaknihovala prvú prehru v sezóne. Na záver si zaslúžia pochvalu všetci fanúšikovia, ale absolutórium patrí verným poľským priaznivcom, ktorí sa počas celých 90-tich minút na tribúnach bavili a vytvorili tak v Borčiciach tú pravú futbalovú kulisu. Najbližšie sa Iskra predstaví opäť pred domácimi fanúšikmi. 13. Septembra je na programe tretie kolo Slovnaft Cup-u, v ktorom privítame druholigový Šamorín.

FK Iskra Borčice – ŠK LR Crystal Lednické Rovne 2:3 (2:1)
Góly: 4. a 44. Demjan – 15. Detko, 78. a 87. Chmelík
ŽK: 45. Barčík, 52. Náther – 27. Buček, 42. Poláček, 54. Krištof, Rozhodoval: T. Santa, 523 divákov.
Borčice: Kosa – Lončík (Mačina), Siva, Mravec, Hanzel, Chynoradský (Pikulík), Náther, Barčík, Novák, Zuziak, Demjan. Tréner: A. Homér.
Lednické Rovne: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (Prekop), Riečičiar (Pišta), Páček, Poláček, Híreš, Buček (Ďurovec), Krištof. Tréner: M. Púček.