Novotvoriaci sa dorast na úvod porazil Trenč. Turnú

Zverenci trénera Štefana Grendela vstúpili do nového ročníka IV. ligy severozápad úspešne. V súboji s Trenčianskou Turnou síce prehrali prvý polčas, ale zlepšeným výkonom po prestávke zvrátili stav vo svoj prospech.

Prvý polčas mal atribúty úvodného zápasu sezóny. Naši dorastenci mali zviazané nohy a hrali príliš komplikovane. Hostia sa vedenia ujali z ojedinelej akcie, keď tesne pred polčasovou prestávkou otvoril skóre Kubičina.

Počas prestávky prišlo k „čisteniu žalúdkov“, čo zverencom trénera Štefana Grendela očividne pomohlo. V druhom dejstve sa už hralo prakticky iba na jednu bránu. Hostia z Trenčianskej Turnej sa iba sporadicky vymanili z tlaku. Iskra preskupila rady, čo výrazne pomohlo. Na hrot šiel kapitán Chrenko, ktorý sa po čiare dostal až pred bránu súper, kde nezištne prihral Kováčikovi a bolo 1:0. V 74. min bol v pokutovom území faulovaný striedajúci Gašpar a nariadenú jedenástku bez problémov premenil Masár. Bodku za zápasom pridal o šesť minút Majchút, keď po krátkej kľučke trafil z 18 metrov nechytateľne pod brvno.

Iskra Borčice – Trenč. Turná 3:1 (0:1)

Góly: 68. Kováčik, 75. Masár (11 m), 81. Majchút – 43. Kubičina, ŽK: Masár – Hrušovský, Sýkora, Mikoláček, rozhodoval: Papuča, 100 divákov.

ISKRA: Turza – Meliška, Mikoláš, Janík, Brandys, Kováčik, Masár, Chrenko, Majchút, Hagara (74. Gašpar), Suchý (84. Matejička). Tréner: Š. Grendel.

TRENČ. TURNÁ: Kurtiš – Hrušovský, Ďuriš, Orčo, Bečka (24. Kubičina, 85. Bulko), Rapaič, Sýkora, Š. Mikolášek, Pevný, M. Mikolášek, Šlapka. Tréner: Š. Sýkora.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Do zápasu nastúpili iba štyria hráči z minulosezónneho kádra. Stále je nás málo. Potrebovali by sme ešte zohnať troch hráčov, na čo máme čas do konca septembra. Chlapci sa zatiaľ zohrávajú. Prvý polčas bol z našej strany mizerný, po prestávke sme sa ukľudnili a na našu hru sa dalo pozerať. Mrzí ma veľké množstvo nevyužitých šancí. Zo súperovho brankára sme chvíľami robili hrdinu. Sezóna je iba na začiatku. Po dvoch veľmi vydarených ročníkoch si dávame skromnejšie ciele v strede ligovej tabuľky.“

Ostatné výsledky: Beluša – Nedožery-Brezany 10:0, Kanianka – Tr. Stankovce 1:0, Chynorany – Dolné Vestenice 1:3, Holíč – Dolná Súča 3:3, Nitr. Rudno – Bošany 3:1. Zápas Nemšová – Tr. Stankovce hrajú 6. 9. o 16.30 h.