O bodoch v Púchove rozhodol Novák

16. kolo, 29.08.2017

III. liga Západ ZsFZ

V krátkom slede po remíze v Gabčíkove čakal na futbalistov Iskry ďalší zápas na ihrisku súpera, tentoraz regionálne derby v Púchov, ktoré Borčice zvládli a získali všetky tri body po dvoch zásahoch Jána Nováka.

Zápas mal hneď niekoľko špecifických nábojov, ale ten najväčší bol asi fakt, že majiteľ Iskry Borčice Anton Fabuš vlastní fabriku Púchovský mäsový priemysel, ktorý sídli práve v Púchove. O to väčší náboj mal súboj, ktorý sa síce hral v utorok, no do hľadiska prilákal slušnú návštevu. Borčice diktovali tempo hry hneď od začiatku. Prvú výstrahu domácim mohol dať Barčík, no z priameho kopu trafil len do múru. V 14. minúte však pohrozili vážnejšie domáci. Gajdošíkovu tvrdú strelu však Kosa vyrazil na brvno. O štyri minúty však jasali hostia. Na dlhú loptu si nabehol Ján Novák, napriahol zo vzdialenosti 25 metrov a jeho projektil sa zatrepotal v sieti. Kanonier Iskry mohol čoskoro pridať aj druhý presný zásah, no tentoraz nemal presnú mušku. Do tretice rovnaký strelec, Novák z diaľky opäť skúšal pozornosť Letka v bráne Púchova, no s námahou, ale predsa delovku vyrazil. Tesne pred skončením prvého dejstva Gajdošík mieril po zemi prudko, no minul.

V druhom polčase dal o sebe vedieť Demjan, ktorý v minulosti obliekal aj dres Púchova, no jeho hlavičku zrazila obrana domácich na roh. Na druhej strane mohol vyrovnať Gajdošík, no opäť vynikol brankár Kosa a jeho strelu vyrazil na roh. V 65. minúte však opäť udrela Iskra. Domáci faulovali Barčíka a Novák z priameho kopu tvrdou strelou k žrdi nedal šancu gólmanovi Letkovi. O chvíľu mohol byť rozdiel v skóre trojgólový, no Mačina netrafil zblízka prázdnu bránu. Štvrťhodinu pred koncom stretnutia ešte znížil krížnou strelou Vanák, no do konca duelu sa skóre už nemenilo a Iskra si z derby v Púchove odviezla tri body.

MFK Púchov - FK Iskra Borčice 1:2 (0:1)

Góly: 74. Vanák - 18. a 65. Novák, ŽK: Brezničan - Mravec, Náther. Rozhodoval: Drobec, 600 divákov.

ISKRA: Kosa - Lončik (46. Mačina), Siva, Mravec, Hanzel - Chynoradský - Novák (79. Pikulík), Náther, Barčík, Zuziak - Demjan. Tréner A. Homér.

Ostatné výsledky: Veľké Ludince - Prievidza 4:1, Lednické Rovne - Topoľčany 1:0, Zlaté Moravce B - Galanta 2:1, Gabčíkovo - Šaľa 3:1, Beluša - Nemšová 2:1, Trnava B - Nitra jun. 0:1, Nové Zámky - Dunajská Streda B 1:1