Iskra prišla o body v posledných sekundách

3. kolo, 27.08.2017

III. liga Západ ZsFZ

Futbalisti Iskry remizovali po gólovej prestrelke v Gabčíkove, keď inkasovali vyrovnávajúci gól v poslednej minúte z pokutového kopu.

V úvode najskôr Trabalík nevyzrel na brankára Kosu, ktorý jeho pokus vyrazil na roh. V 36. minúte sa Iskra dostala do vedenia. Po faule na Demjana premenil pokutový kop Novák. Vyrovnať sa pokúšal Cingel, no z priameho kopu mieril tesne nad.

Úvod druhého polčasu opäť patril Borčiciam. Novák po brejku krížnou strelou mieril tesne vedľa, no vzápätí sa hlavou presadil Chynoradský - 0:2.

V 57. minúte strieľal Barčík, no jeho pokus vyrazil Izsmán na roh. Po hodine hry znížili domáci, keď skóroval Cingel strelou do šibenice. O dvanásť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď hlavou skóroval striedajúci Hlaváč.

V 77. minúte Barčík ukážkovo zahral štandardnú situáciu a Mravec hlavou poslal Iskru späť do vedenia. Vyrovnať mohol v 88. minúte mohol rozjasať domácich Krištan, no jeho lobu chýbali milimetre. O minútu zase Huszár stroskotal na Kosovi. V nadstavenom čase zahral obranca hostí v pokutovom území rukou a z nariadenej jedenástky vyrovnal Bazsó. Iskra tak v závere prišla o tri body a prvýkrát v sezóne stratila body a prvý raz inkasovala.

Gabčíkovo- FK Iskra Borčice 3:3 (0:1)

Góly: 60. Cingel, 72. Hlaváč, 90. Bazsó (11 m) – 36. Novák (11 m), 55. Chynoradský, 77. Mravec. R Šima, ŽK: Trabalík, Trajcsik – Náther, Chynoradský, Mačina, 410 divákov.
ISKRA: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš, Chynoradský, Náther, Barčík, Zuziak (79. Mačina), Novák (67. Slávik), Demjan (88. Pikulík). Tréner A. Homér.

Ostatné výsledky: Púchov – Beluša 1:1, Šaľa – Galanta 1:1, Trnava jun. – Nemšová 0:2, ViOn B Vráble – Prievidza 4:0, Led. Rovne – DAC B/Vrakúň 1:1, Topoľčany – FC Nitra jun. 1:0