Borčice sa vezú na víťaznej vlne

2. kolo, 20.08.2017

III. liga Západ ZsFZ

V 2. kole III. ligy západ si poradila Iskra na domácom trávniku s béčkom ViOn-u vysoko 4:0, keď si po dva góly rozdelili do každého z polčasov.

V nedeľu sa hralo na klzkom trávniku, ktorý prial ofenzívnemu futbalu z oboch strán. V úvode ako prvý prevetral svoju ľavačku domáci Slávik. Jeho projektil letel tesne vedľa. O pár minút na to povyzvŕtal obranu Vrábľov Demjan. Jeho technický oblúčik letel tesne nad Pichňovu bránu. V 13.-tej minúte zavelili dopredu opäť domáci. Na center Barčíka sa naťahoval Zuziak, ale pár krokov mu predsa len chýbalo. Po štvrťhodine hry to skúsili aj hostia. Rýchlu kontru ViOn-u potiahli čiperní legionári. Zakončujúci Ewerton však pálil len do stredu brány, kde bol pozorný Kosa. Rohy domácich zahrával tradičný exekútor Barčík. Na jeden z nich naskočil aj Chynoradský. Jeho hlavička len tesne minula svoj cieľ. V 38. minúte sa fanúšikovia Iskry dočkalo prvého gólu. Ofenzívny tlak korunoval vedúcim gólom Zuziak, ktorý tvrdou ľavačkou prepálil všetko čo mu stálo v ceste. O päť minút to už bolo 2:0 pre domácich. Barčík posadil center na hlavu Demjana, ktorý potvrdil svoje kanonierske schopnosti. Prakticky okamžite po inkasovanom góle to vyskúšal rýchly Baggio Da Silva. Brazílčan v hosťujúcich službách povyzvŕtal domácu obranu, ale nenamieril presne. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 2:0 pre Iskru.

Po prestávke pohrozili ako prví hostia. Jančurova hlavička letela tesne nad Kosovu bránu. Na druhej strane to skúšal opäť aktívny Zuziak. Jeho pokus však letel privysoko. O pár minút neskôr zastavila Barčíkov pokus konštrukcia Pichňovej brány. Na čiare vytesnil loptu do brvna Balko. Už o chvíľu to však domácim padlo aj do tretice. Rýchly brejk Iskry zakončil gólom do odkrytej svätyne Chynoradský, pre ktorého to bola premiérovátrefa v novom pôsobisku. Na trávnik vybehol aj uzdravený Novák. V 72. minúte skrotil jeho prudkú strelu Pichňa. O pár okamihov to bol opäť aktívny Novák, ktorý bol blízko ďalšieho gólu. Jeho technický pokus pristál presne na spojnici hosťujúcej brány. Udrieť mohlo aj na druhej strane. Veľkú šancu spálil striedajúci Brazílčan De Oliveira. O slovo sa prihlásil aj ďalší striedajúci hráč v domácich farbách. Pikulíkovi najprv nabil Novák. Tento pokus ešte gólom síce neskončil, ale už o pár sekúnd na to si Pikulík otvoril strelecký účet vo farbách Iskry. Borčice zvíťazili pred viac ako 300 divákmi aj vo svojom štvrtom vystúpení a stále neinkasovali ani gól.

FK Iskra Borčice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble B 4:0 (2:0)

Góly: 38. Zuziak, 43. Demjan, 58. Chynoradský a 87. Pikulík, ŽK: Hamar, Hlaváč, Rozhodoval: M. Bezák, 310 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel (Lončík), Siva ©, Mravec, Petruš (Mačina), Chynoradský (Pikulík), Náther, Barčík, Slávik (Novák), Zuziak, Demjan (Púpala). Tréner: A. Homér.

ZLATÉ MORAVCE B: Pichňa–Husár©, Jančura, Ribeiro Da Costa, Balko (Slamka), Zrubec (Do Carmo De Oliveira), Paixao Da Silva, Šabík, Jamrich, Hamar (Marek), Hlaváč. Tréner: I. Kasana.