O výhre v Trnave rozhodli exspartakovci

1. kolo, 13.08.2017

III. liga Západ ZsFZ

Aj v treťom zápase v rade Iskra zvíťazila. Tentoraz si priviezla tri body z ihriska trnavskej Lokomotívy, kde rozdielom dvoch gólov porazili béčko Spartaka. Gólovo sa presadili exspartakovci Hanzel s Barčíkom.

Viacerí hráči Borčíc majú vo svojej kolónke v minulosti pôsobisko práve Trnavu. Aj preto mal pre nich súboj, hoci len proti béčku, špeciálnu príchuť. Taký Ľuboš Hanzel mohol prísť na štadión trnavskej Lokomotívy doslova v papučiach, pretože býva len pár metrov od ihriska.

Juniori Trnavy vytiahli proti Iskre až päticu hráčov z ligového tímu - Oravec, Tomovič, Brigant, Yao či Čeredničenko. Už v 4. minúte pálil mimo Kosovej brány Yao, v 15. minúte zase brankár Borčíc vyrazil na roh strelu Tomoviča. Hru Iskry dirigoval skúsený Miroslav Barčík, na krajoch hrozili rýchlonohí Zuziak s Pikulíkom. Po Barčíkovom rohu hlavičkoval Zuziak len do náručia domáceho brankára a po jeho úniku z ľavej strany center odvrátil pozorný obranca.

Po ďalšom Barčíkovom rohu na zemi zakončoval Demjan, no brankára neprekonal. Z následného brejku triafal nepresne Tomovič a pokus Briganta po individuálnej akcii vyrazil Kosa. Po zlej rozohrávke brankára Takáča s Juhásom, obranca juniorky fauloval Demjana v pokutovom území a Hanzel následnú penaltu bezpečne premenil - 0:1. V druhom dejstve Barčík zahral štandardnú situáciu, no Hanzelova hlavička letela tesne nad bránu. Desať minút pred koncom Pikulík prenechal loptu Barčíkovi, ktorý ju potiahol na hranicu šestnástky a ľavačkou vymietol šibenicu Takáčovej brány - 0:2. Iskra si aj v treťom stretnutí v 3. lige pripísala na svoje konto tri body a opäť si udržala čistké konto. V najbližšom stretnutí sa "mäsiari" predstavia na domácom štadióne Petra Fabuša v nedeľu 20. augusta 2017 proti béčku Zlatých Moraviec. Výkop stretnutia je o 17.00 hod.

FC Spartak Trnava B - FK Iskra Borčice 0:2 (0:1)

Góly: 45. Ľ. Hanzel (11 m), 79. Barčík, ŽK: 33. Gombala, 44. Juhás, 52. Tomovič, 55. Magdolen – 86. Slávik. Rozhodoval: Patrovič, 284 divákov.

TRNAVA B: Takáč – Gombala, Juhás, Oravec, Nemček – Tomovič (86. Bango), Magdolen (72. Neštrák), Čeredničenko (82. Vangel) – Brigant (63. Martinko), T. Vantruba, Privat Yao. Tréner: V. Ekhardt.

BORČICE: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš – Chynoradský (78. Mačina) – Pikulík (50. Slávik), Barčík, Náther, Zuziak – Demjan. Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Prievidza 3:2, Zlaté Moravce/Vráble B - Dunajská Streda B 0:4, Topoľčany - Šaľa 0:2, Beluša - Bánovce nad Bebravou 0:0, Veľké Ludince - Dubnica nad Váhom 2:2, Nemšová - Púchov 0:2, Gabčíkovo - Nitra B 3:0, Lednické Rovne - Galanta 0:1.

zdroj foto: trnavskyhlas.sk