FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Defenzívu vystužil obranca Marcel Chynoradský: Lákala ma vyššia súťaž

Defenzívu vystužil obranca Marcel Chynoradský: Lákala ma vyššia súťaž

V poradí štvrtou letnou posilou Iskry sa stal obranca Marcel Chynoradský. Rovnako ako strelec Ivan Pikulík prichádza z Malženíc, ktoré v minulej sezóne konkurovali Borčiciam v štvrtej lige. Za svoj cieľ považuje prepracovať sa do základnej zostavy a s mužstvom postúpiť do druhej ligy.

Robustný stopér mal v zime ponuku z druholigového Zvolena, no rozhodol sa zostať v Malženiciach. V lete sa však rozhodol pre posun a prijal ponuku z Borčíc. "Upieklo sa to minulý týždeň. Už som s chalanmi trénoval. Najskôr mi volal Emil Le Giang, či by som mal záujem prísť do Iskry a vzápätí sme sa s pánom majiteľom Fabušom dohodli," uviedol Marcel Chynoradský. "V Malženiciach som strávil rok. Boli sme tam výborná partia. Zažil som tam krásne chvíle, ale nastal čas na posun vyššie," povedal dvadsaťjedenročný obranca.

Na prostredie v Borčiciach by si mal rýchlo zvyknúť. Z Trnavy pozná Ľuboša Hanzela a v poslednom pôsobisku hrával po boku Ivana Pikulíka, ktorý mužstvo posilnil tiež teraz v lete. "Určite to bude ľahšie. S chalanmi chodím spolu autom. Aspoň sme Šoga (pozn." prezývka Ľuboša Hanzela) nenechali na cestách samého," usmial sa Chynoradský, ktorý sa teší na novú výzvu. "Rád by som sa presadil do základnej zostavy a výkonmi pomohol tímu k postupu do druhej ligy. Verím, že sa nám to podarí," pokračoval.

Proti Borčiciam nastupoval pravidelne v drese Malženíc. "Vždy to boli náročné stretnutia. Iskra mala vždy silný tím, výrazné individuality, ktoré dokážu rozhodovať zápasy. Som rád, že som s takými hráčmi v jednom mužstve," dodal. Premiéru v drese Borčíc si odkrútil v 2. kole Slovnaft cupu na ihrisku Šiah, kde Iskra vyhrala 2:1 a postúpila do 3. kola, v ktorom sa stretne so Šamorínom.

zdroj foto: trnavskyhlas.sk