FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Iskra s troma posilami, Novák stále zranený

Iskra s troma posilami, Novák stále zranený

Už najbližší víkend vypuknú zápasy 3. ligy Západ. Nováčikom súťaže bude aj naša Iskra Borčice, ktorá sa v lete pripravovala na náročný ročník, v ktorom nebude núdza o atraktívne zápasy. V kádri prišlo ku kozmetickým úpravám, so zranením naďalej laboruje útočník Ján Novák.

Futbalisti Iskry si už v dostatočnom predstihu vybojovali postup do tretej loig, a tak sa mohli pokojne pripravovať na štart nového ročníka. "Po sezóne sme dostali dva týždne voľna a hneď 3. júla sme začali letnú prípravu. Počas nej sme odohrali dva kvalitné zápasy. V prvom týždni sme doma privítali prvoligovú Nitru a v ďalšom na náš štadión prišlo druholigové mužstvo z Liptovského Mikuláša. Na záver prípravy sme mali dohodnutý súboj so Sereďou, lenže sa im naskytla príležitosť odohrať zápas s atraktívnym súperom z Turecka – Trabzonsporom, na poslednú chvíľu sa zo zápasu ospravedlnili a zrušili ho. Prípravu absolvovali všetci hráči okrem Johnyho Nováka, ktorý ešte stále laboruje so zranením členka," zvestoval prvé informácie športový riaditeľ klubu Emil Le Giang. Z mužstva dvaja hráči odišli, naopak, dres Iskry si v novej sezóne oblečú traja futbalisti. "Mužstvo najskôr doplnili mladí nádejní hráči. Ivan Pikulík bol v uplynulej sezóne najlepším strelcom štvrtej ligy s 25 gólmi pred našimi hráčmi Janom Novákom (20 gólov) a Marekom Zuziakom (18 gólov). Druhým je Braňo Gamboš, ktorý podával stabilné výkony v drese Púchova a bol oporou a lídrom mužstva. Treťou posilou je skúsený útočník Róbert Demjan, z poľského klubu Podbeskidzie Bielsko-Biala, ktorý sa stal v sezóne 2012/13 najlepším strelcom poľskej Ekstraklasy," prezradil Le Giang.

Borčice sa nikdy netajili vysokými ambíciami. Rovnako tomu nebude ani v novej sezóne. "V našom klube sú vždy tie najvyššie ambície a to vďaka majiteľovi pánovi Fabušovi, ktorý pre klub a hráčov vytvára, čo najlepšie podmienky, za čo mu patrí veľká vďaka. Samotní hráči sa už nevedia dočkať na štart nového ročníka a chceme potvrdiť našu kvalitu kádra na ihrisku dobrými výkonmi a výsledkami," pokračoval hrajúci športový riaditeľ. Tretia liga sľubuje atraktívne zápasy, veľa šlágrov, čo môže byť veľkým lákadlom pre fanúšikov. "Aj to je jeden z dôvodov, na ktorý sa tešíme v tretej lige a verím, že takéto zápasy prilákajú ešte viac fanúšikov. Touto cestou by som chcel pozvať fanúšikov na naše domáce zápasy na náš krásny futbalový štadión Petra Fabuša. Som presvedčený, že sa majú načo tešiť a verím, že nás prídu podporiť v hojnom počte," uzavrel Le Giang. Prvé kolo odštartuje Iskra na trávniku Topoľčian. Výkop zápasu je v sobotu 29. júla o 17.00 h.

PRIŠLI: Ivan Pikulík (Malženice), Branislav Gamboš (Púchov), Róbert Demjan (Bielsko - Biala, Poľsko)

ODIŠLI: Aleksandar Plavšič, Mário Machara