V rozlúčke so sezónou vysoké víťazstvo i stovka strelených gólov

Bodku za sezónou, v ktorej sa Iskra tešila z postupu do tretej ligy dal súboj proti Tempu Partizánske, ktoré Borčice rozhodli už v úvode stretnutia rýchlymi gólmi, no počas duelu pridali ďalšie a nakoniec vyhrali až 9:0 čím pokorili aj magickú stovku strelených gólov v tejto sezóne.

Hneď z prvej akcie sa ujala vedenia domáca Iskra. Hanzel z ľavej strany pekne odcentroval a prízemnou strelou k ľavej žrdi sa presadil domáci odchovanec Patrik Mačina. Okamžite po góle sa z diaľky pokúsil obstreliť gómana hostí Le Giang, ale loptu s prehľadom chytil. O dve minúty sa však Le Giang tešil z presného zásahu, keď si najvyššie vyskočil na Barčíkov center z priameho kopu a hlavou rozvlnil sieť.V 8. minúte mohol padnúť aj tretí gól. Barčík krásne prihrávkou za obranu vysunul Nováka, ktorý si chcel obhodiť gólmana, no Gašparík si tentoraz pripísal dobrý zásah. Druhý gól v zápase mohol pridať Le Giang, no jeho technická strela spoza šestnástky opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. O dve minúty zase Hanzelov center vyrazil Gašparík len pred seba, ale Novák nezakončil presne. Vzápätí zase Machara hlavou zakončoval nad. V 25. minúte sa prešttrikoval obranou Zuziak, no loptu poslal mimo troch žrdí.

Z ojedinelého útoku hostí sa dostal do brejku Sebastián Slivka, odhodlal sa k strele, no nemieril presne. Na druhej strane technicky skúšal ohroziť bránu Novák, no jeho pokusu chýbali centimetre. V 35. minúte už svietilo na tabuli 3:0. Po akcii Barčíka s Novákom zakončoval efektne pätičkou Mačina a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí. V 39. minúte už pri Iskre svietila štvorka, keď sa po prihrávke Barčíka presne trafil Zuziak. Viac však mrzelo zranenie Jána Nováka, ktorý zle došliapol a do kabíny musel odísť za pomoci spoluhráčov a usporiadateľov. V 51. minúte Zuziak z otočky mieril tesne nad bránu hostí. O dve minúty Barčík z priameho kopu však trafil presne, no brankár Gašparík vyrazil na roh. V 57. minúte mohlo skórovať Partizánske. Mano prenikol po ľavej strane, no Kosa jeho strelu bravúrne vyrazil. Na opačnej strane Zuziak prešiel cez obranu do malého "vápna", ale Mačinovi na hetrik chýbali milimetre. Po hodine hry na 5:0 zvýšil technickou strelou Miroslav Barčík. V 63. minúte vyskúšal pozornosť Gašparíka tvrdou strelou spoza pokutového územia. O minútu neskôr prišla chvíľa Patrika Mačinu, ktorý po prihrávke Barčíka vsietil šiesty gól Iskry a zároveň svoj hetrik v stretnutí. V 67. minúte prišla magická chvíľa a zároveň magická stovka na konte strelených gólov v tejto sezóne. Stý gól Borčíc vsietil Marek Zuziak. Posledných dvadsať minút sa súboj už len dohrával, šance mali Slávik i Mačina, no ôsmy gól vsietil Le Giang a deviaty, posledný v tejto sezóne si zapísal Slávik. Iskra sa s majstrovskou postupovou sezónou rozlúčila vysokým víťazstvom a počet strelených gólov sa zastavil na čísle

FK Iskra Borčice - FK Tempo Partizánske 9:0 (4:0)

Góly: 1., 35. a 64. Mačina, 4. a 80. Le Giang, 39. a 67. Zuziak, 62. Barčík, 90.+ Slávik. ŽK: Kučerka, Kučera, Slivka. Rozhodoval: Benko, 115 divákov.

BORČICE: Kosa - Machara, Siva, Mravec, Hanzel (72. Lončík) - Náther - Novák (41. Slávik), Barčík, Le Giang, Zuziak (72. Púpala) - Mačina. Tréner: A. Homér.

PARTIZÁNSKE: Gašparík (70. Blaho) - Křapka, Kompas, Nový, Slivka, Kučerka, Kučera, Mano, Šakový, Preťo, Dobiaš. Tréner: J. Čikas.