Z Prečína s troma bodmi

Futbalisti Iskry Borčice u outsidera súťaže z Prečína nezaváhali a získali tri body, ktoré však na tabuľke už nič nezmenili.

Úvod hry patril domácim, keď už v 8. minúte Čelko mieril nepresne. O tri minúty neskôr po spolupráci Orávika s Hybbenom musel zasiahnuť brankár Iskry Kosa. Útoky s aprelievali na obe strany a v 13. minúte mieril Barčík nad domácu bránu a v 20. minúte trafil Novák brvno. Kanonier Iskry bojuje o korunu kráľa strelcov, a tak bol pri streleckej chuti, no gól nie a nie padnúť. V 21. minúte prišla borčická chvíľa, keď sa po centri presadil Le Giang a otvoril skóre stretnutia. Následne sa zaskveli gólmani na obidvoch stranách. Najskôr Miščík zasiahol proti strele Zuziaka a vzápätí Vrábelov ďalekonosný pokus vyrazil na roh Kosa. Ešte do polčasu sa Iskre podarilo zvýšiť skóre. Zuziak si v 45. minúte narazil loptu so spoluhráčom a pohodlne rozvlnil sieť.

Prečín, ktorý bojoval o štvrtoligovú príslušnosť sa nechcel vzdať, no chýbalo im korenie futbalu - góly. Už-už to vyzeralo, že sa presadia, no v 54. minúte po koncovke Vrábela zvonila len tyč na Kosovej bráne. Nie a nie to padnúť ani Novákovi, ktorého v 57. minúte vychytal Miščík. Iskra napokon udrela v závere stretnutia a to hneď dvakrát. Najskôr rozvlnil sieť Mravec po rohovom kope a štvrtú ranu do prečínskej skaly zasadil hlavou v nadstavenom čase Slávik.

Prečín – Borčice 0:4 (0:2)

Góly: 21. Le Giang, 45. Zuziak, 89. Mravec, 90.+ Slávik, ŽK: Kopáč. Rozhodoval: Haršány, 100 divákov.

PREČÍN: Miščík - Boško, T. Pavlík (66. Košút), Vrábel, Kmošena, Ľ. Gajdošík, T. Orávik, Čelko (70. Kopáč), Pauer, Hybben (62. M. Gajdošík), Strapko. Tréner: J. Kútny.

BORČICE: Kosa – Lončík (46. Petruš), Siva, Mravec, Hanzel - A. Plavšič - Novák, Barčík, Náther, Zuziak (70. Slávik) - Le Giang (63. Mačina). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Partizánske - Trenčianske Stankovce 1:1, Jaslovské Bohunice - Holíč 3:0, Myjava B - Častkovce 7:1, Boleráz - Šimonovany 0:3, Malženice - Domaniža 4:1, Hlohovec - Trenčianske Stankovce 2:2. Nová Dubnica a Vrbové mali voľno.