Dorastenci si zabezpečili druhé miesto

Dorastenci Iskry počas minulého týždňa odohrali dva majstrovské zápasy. Proti tímom zo spodku ligovej tabuľky nastrieľali štrnásť gólov a zabezpečili si istotu druhej priečky.

TJ Slovan Dolná Súča – TJ Iskra Borčice 0:7 (0:3)

Dohrávaný zápas s neďalekou Dolnou Súčou bol výsledkovo jasnou záležitosťou Iskry. Úvodných dvadsať minút ešte domáci dokázali ako-tak držať krok, čo bolo spôsobené najmä našim podcenením súpera. Gólový účet stretnutia rozbehol v 26. minúte Štefánek, ktorý si v priebehu 24 minút pripísal čistý hetrik. Zvyšok zápasu sa prakticky odohral na jednu bránu. Okrem siedmich presných zásahov zostalo ešte veľa akcii bez úspechu. „Zápas sa niesol v tréningovom tempe. Súper nás prakticky k ničomu neprinútil a nepritlačil,“ zhodnotil duel v Dolnej Súči tréner Štefan Grendel.

Góly: 26., 44. a 50. Štefánek, 33. Brandys, 54. Masár, 57. Ješko, 75. Chrenko, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Tarabus, 33 divákov.

SLOVAN: Hatnančík – Krajčo, Križko, Lukšo, Ondrišák, Panák, Bizoň, Kučerák, Šulek, Gajdošík, Miklas. Tréner: M. Hlávek.

BORČICE: Gažo – Mikoláš, Sirotný, Chrenko, Štefánek, Masár, Kováčik, Ješko (71. Čupalka), Smolka (63. Suchý), Brandys, Gravas (46. Mojto). Tréner: Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Kanianka – Beluša 1:6, Nová Dubnica – Nitr. Rudno 7:3, Dolné Vestenice – Mokrý Háj 9:3, Bošany – Tr. Stankovce 3:1, Holíč – Tr. Turná 0:4.

TJ Iskra Borčice – OFK Bošany 7:1 (3:0)

Nedeľňajší duel proti Bošanom sa niesol v znamení očakávaní. V prípade výhry si dorastenci mohli zabezpečiť druhé miesto. Hostia zo začiatku nepôsobili odovzdaným dojmom a mali aj niekoľko zaujímavých akcii, ale napokon sa všetko skončilo podľa papierových predpokladov. Hetrik si opäť pripísal Štefánek, ku ktorému sa gólovo pripojili Chrenko, Masár a Mojto. „V zápase sme mohli streliť aj oveľa viac gólov. Súper nás príliš nepreveril. V prvom dejstve sme mali problémy s ofsajdovou taktikou Bošian. Istota druhej priečky nás teší. Po skončení sezóny nás čaká spoločná opekačka, kde sa s niektorými chlapcami rozlúčime, keďže už v doraste končia,“ dodal Grendel.

Góly: 55., 68. a 90. Štefánek, 44. a 60. Chrenko, 11. Masár, 30. Mojto – 74. Pekala, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Černej, 50 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Sirotný, Chrenko, Štefánek, Masár, Kováčik, Smolka, Brandys, Gravas, Mojto. Tréner: Š. Grendel.

BOŠANY: Gašparík – Adamkovič, Gajdoš, Neubauer, Fruňo, Báleš, Vierik, Pekala, Kalina, Gábriš. Tréner: P. Meluš.

Ostatné výsledky: Beluša – Nemšová 2:1, Nitr. Rudno – Led. Rovne 3:1, Mokrý Háj – Dolná Súča 15:1, Tr. Turná – Kanianka 8:0, Tr. Stankovce – Holíč 9:0.