O výhre rozhodol v nadstavenom čase Siva

V dramatickom dueli Borčíc s Novou Dubnicou rozhodla o výhre Iskry posledná akcia stretnutia v nadstavenom čase, keď tri body zariadil kapitán Matej Siva. Po víťazstve si domáci prevzali pohár za prvenstvo vo štvrtej lige.

V šlágri tímov z čela tabuľky, keď Borčice i Nová Dubnica sú od seba vzdialené len zopár kilometrov sa hral opatrný futbal. Málo razantnou strelou sa v úvode duelu prezentoval hosťujúci kapitán Maník a rovnako chýbala razancia na druhej strane Novákovej strele po dlhom pase od Plavšiča.

V 13. minúte Iskra pohrozila zo štandardnej situácie. Na Barčíkovu loptu najvyššie vyskočil Mravec, no hlavičkoval len do húštiny tiel a Novodubničania loptu odpratali do bezpečia. Pred borčickou šestnástkou sa zase dostal k odrazenej lopte Žifčák, no tvrdú strelu nasmeroval len do stredu brány, kde bol pripravený Bobot. Po štvrťhodine hry sa Novák ocitol zoči-voči brankárovo hostí, ktorého stihol prelobovať, no tiež sa s ním zraziť. Lopta smerovala mimo troch žrdí a Zuziak v ťažkej pozícii ju už neusmernil do siete. Novák chvíľu ležal otrasení na zemi po kontakte s gólmanom, no po ošetrení pokračoval v hre. Chvíľu na to Náther centroval do šestnástky, Plavšič sa krásne zavesil do vzduchu, no jeho hlavička šla tesne vedľa ľavej žrde.

V 25. minúte si na pravej strane Lončik pekne obhodil obrancu, výborne odcentroval, no Le Giangova hlavička sa gólom neskončila, lopta minula pravú tyč. Vzápätí opäť vystrčili rožky hostia, no Kucharík slabo vystrelil spoza pokutového územia. V 31. minúte Novák strieľal zvnútra šestnástky, ale brankár si prvú tyč postrážil. O štyri minúty neskôr sa Novák opäť dostal za defenzívnu líniu, no tentoraz miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov. Fanúšikovia očakávali gólové korenie v druhom dejstve, ale na to si museli dlho počkať. Domáci mohli otvoriť skóre v 51. minúte, ale Novákov priamy kop minul svoj cieľ a o minútu Lončikov center takmer zaplachtil do brány, no brankár Kostka si situáciu postrážil. Na opačnej strane sa rútil sám na brankára Pilný, po súboji s Bobotom spadol, no rozhodca súboj mimo šestnástky posúdil ako čistý a pokračovalo sa v hre. V závere duelu mohol rozhodnúť Novák, no gól mu súdený nebol. Jeho delovka bola tečovaná, pred brankárom dokonca zaplachtila, no Kostka bravúrne vyrazil na roh. Keď už sa zdalo, že sa duel skončí bez gólov, Barčík poslal do pokutového územia dlhý lob, našiel Sivu, ktorý aj za pomoci hosťujúceho obrancu prepasíroval loptu do siete - 1:0. Po záverečnom hvizde si gólový strelec a zároveň kapitán mužstva prebral z rúk predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Pavla Šipoša pohár za triumf v 4. lige Severozápad. Najbližšie sa Iskra predstaví na ihrisku súpera, keď zverenci Alexandra Homéra vycestujú do Prečína. Začiatok duelu je v nedeľu 11. júna o 17.00 v Prečíne.

FK Iskra Borčice - MFK Nová Dubnica 1:0 (0:0)

Gól: 90+. Siva, ŽK: Slávik. Rozhodoval: Otrubčák, 172 divákov.

BORČICE: Bobot - Lončík, Siva, Mravec, Hanzel - A. Plavšič (63. Slávik) - Novák, Náther, Barčík, Zuziak (46. Mačina) - Le Giang. Tréner: A. Homér.

N. DUBNICA: Kostka - Burdej (77. Tadlánek), Žifčák (81. Vojvodík), Kucharík, Pilný, Ranuša, Maník, Švikruha (86. Vagala), Zelnický, Lendvay, Minárik. Tréner: O. Šmelko

Ostatné výsledky: Šimonovany - Partizánske 1:0, Vrbové - Malženice 2:4, Domaniža - Hlohovec 3:1, Holíč - Myjava B 1:0, Trenčianske Stankovce - Jaslovské Bohunice 2:2, Častkovce - Prečín 1:0. Boleráz a Trenčianske Teplice mali voľno.