Šláger kola pre Iskru

V šlágri 30. kola IV. ligy skupiny severozápad sa z víťazstva 3:2 radovala domáca Iskra. O víťazstve Borčíc nad Malženicami rozhodol v 77. minúte Marek Zuziak.

30. kolo spojilo dokopy to najlepšie čo aktuálne IV. liga ponúka. V súboji prvého s druhým tímom tabuľky sa ako prví osmelili domáci. Akciu Iskry potiahol Le Giang, ktorý kolmicou hľadal Nováka. Včasne však vybehol po lopte hosťujúci gólman Močko. O slovo sa následne prihlásil najlepší strelec súťaže. Pikulík stihol v prvej štvrťhodine až dvakrát vyzvať Bobota v bráne domácich k dôležitému zákroku. Udrelo na druhej strane, keď hráči Dynama prepadli po rohu. Brejkovú situáciu rutinérsky premenila na vedúci gól zápasu dvojica Novák-Barčík. Pre Barčíka to bol 11. ligový gól. Už o pár minút na to viedla Iskra o dva góly. Ľubo Hanzel posadil center z ľavej strany priamo na hlavu Jána Nováka a bolo 2:0. Domáci ostrostrelec sa v týchto chvíľach vyrovnal Pikulíkovi, ktorý mal pre šlágrom kola na konte 20 ligových gólov. Do prestávky to ešte vyskúšal po rohu z otočky Zuziak. Hneď na to udrelo na druhej strane. Vydarenú individuálnu akciu predviedol Balážik, ktorý sa otočil o 360 stupňov, zbavil sa domácej obrany a znížil na polčasových 1:2 z pohľadu Malženíc.
Po zmene strán to skúšal na hosťujúcej strane dvakrát dravo Krajčovič a na strane Iskry bol aktívny opäť Novák. Tentoraz však Močka v bráne Dynama neprekonal. Po hodine hry sa začínalo odznova, a to keď posadili hostia roh priamo na hlavu Pikulíka. Bývalý Spartakovec zaznamenal svoj 21. ligový gól, odpútal sa od prenasledovateľa Nováka a predovšetkým vyrovnal na 2:2. Potom prišli chvíle Mareka Zuziaka, ktorý na ľavej strane hýril počas celého zápasu aktivitou. V 73. minúte po centri Barčíka hlavičkoval ešte do brvna, ale všetko si vynahradil už o 4 minúty neskôr. Jeho krížna strela ľavačkou našla správny cieľ a Borčice opäť viedli. Po pár sekundách sa mohol stať striedajúcim žolíkom Slávik. Zoči-voči Močkovi však gólovú poistku nepridal. Domácich by to mohlo mrzieť, ak by premenil svoju šancu hosťujúci Krajčovič. Iskru však opäť podržal Jozef Bobot a v šlágri kola sa tak tešili po päťgólovej nádielke z víťazstva 3:2 domáci.
FK Iskra Borčice – OFK Malženice 3:2 (2:1)
Góly: 10. Barčík, 21. Novák a 77. Zuziak – 36. Balážik, 61. Pikulík
ŽK: 35. Hanzel, 44. Mravec – 16. Močko, 32. Balážik a 58. Lulovič, Rozhodoval: Jeremias, 150 divákov.
BORČICE: Bobot – Hanzel, Mravec, Siva, Lončík (Petruš) – Zuziak (Slávik), Náther, Barčík, Le Giang, Novák – Púpala (Mačina). Tréner: A. Homér.
MALŽENICE: Močko – Rehák, Vdovjak, Chynoradský, Lulovič © (Yesbergenov) – Balážik, Barborík, Krajčovič, Čmilanský – Juhász, Pikulík. Tréner: Glonek.