Po oslavách postupu výhra v Bolerázi

Borčice už s istotou postupu do tretej ligy cestovali do Boleráza, ktorý na jar ešte neprehral. Futbalistom Iskry sa však vďaka dvom gólom Jána Nováka podarilo sériu Slavoja zastaviť a pripísali si povinné tri body do tabuľky.

V šlágri kola prišiel Boleráz o svoju jarnú neporaziteľnosť. Borčice jasne ukázali, že sú o minimálne o úroveň vyššie, ako celá štvrtá liga. Až na začiatočné minúty mali Borčice hru pod kontrolou. Domáci pôsobili zakríknuto a bol na nich vidieť rešpekt. V 5. minúte zvonilo brvno po strele Nováka a neskôr neuspel ani Zuziak. V 24. minúte prišlo k nepríjemnému momentu, keď sa hráči zrazili vo vzduchu hlavami, na čo doplatil hosťujúci Plavšič a musel striedať. O chvíľu na to sa menilo aj skóre, domáca obrana nechala Novákovi priestor a ten to zúžitkoval – 0:1. Podobná situácia sa zopakovala aj v 39. minúte, keď ho domáca obrana nechala vystreliť a Novák ukázal, prečo bol a stále je obávaným kanonierom – 0.2. V druhom polčase sa hostia sústredili hlavne na bránenie výsledku a hoci sa hralo na polovici Borčíc, umne si strážili šestnástku a domácich nepustili do gólovky. Borčice si tak pripísali zaslúžené tri body. V najbližšom kole sa Iskra stretne na domácom trávniku v šlágri kola s Malženicami. Výkop stretnutia je v sobotu 3. júna o 17.00 hod.

Slavoj Boleráz - Iskra Borčice 0:2 (0:2)
Góly: 26. a 39. Novák, bez kariet. Rozhodoval: Čulák, 300 divákov.
BORČICE: Bobot – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš (76. Lončík) - Plavšič (24. Slávik) -  Novák, Barčík, Náther, Zuziak (68. Mačina) - Le Giang, . Tréner A. Homér.