Dorast zvládol ďalšiu prekážkou, porazil Dolné Vestenice

Zverenci trénera Štefana Grendela si poradili s tímom zo stredu ligovej tabuľky z Dolných Vesteníc bez väčších problémov 4:1. Tri kolá pred koncom súťaže má zisk druhého miesta vo vlastných rukách.

V stretnutí bolo dostatok šancí na oboch stranách. Dorastenci Iskry mohli okrem štyroch gólov pridať i ďalšie. Šancí na to mali dostatok. Hostia hrali jednoduchý futbal s nakopávanými loptami za obranu, čo im vyhovovalo najmä po prestávke, keď na ich útočnej strane ihriska nebol asistent rozhodcu.

Skóre zápasu otvoril v 23. min Štefánek. Vypichol súperovi loptu, prešprintoval obranu a loptu poslal do siete – 1:0. Na začiatku druhého polčasu Borčice rozohrali na krátko roh, do vzduchu sa zavesil Masár a upravil na 2:0. V 77. min loptu za obranu využil Štefánek a podobne ako v prvom prípade ju „upratal“ do siete. O tri minúty strelil čestný úspech hostí Bago. V 82. min uzavrel skóre Štefánek po najkrajšej akcii zápasu. Chrenko narýchlo rozohral rohový kop na Štefáneka a ten z uhla prekvapil gólmana Krajčoviča – 4:1.

Iskra Borčice – ŠK VEGUM Dolné Vestenice 4:1 (1:0)

Góly: 23., 77. a 82. Štefánek, 47. Masár – 80. Bago, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Fabian, 40 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Sirotný, Chrenko, Štefánek, Mojto, Masár, Kováčik (64. Suchý), Ješko (78. Čupalka), Smolka, Brandys (57. Gravas). Tréner: Š. Grendel.

VEGUM: T. Krajčovič – Lehocký (84. Miko), Košík, M. Krajčovič, Chrenko (47. Bago), Šuhajda, Pagáč, Matejovič, Melis, Ďuriš (84. Šamko), Ďurík. Tréner: N. Švirik.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Ostatný týždeň bol poznačený zraneniami a školskými povinnosťami. Napokon sa na zápas zišlo štrnásť dorastencov. V obrane citeľne chýbal Ciesar. Hostia sa spoliehali na nakopávané lopty a rýchlosť svojich útočníkov. Po prestávke sme s tým mali mierne problémy. Stále žijeme svoj sen a ním je druhé miesto. Ak by mi niekto pred sezónou povedal, že s novým kádrom by sa nám to mohlo podariť, neveril by som.“

Ostatné výsledky: Beluša – Holíč 3:0 kontumačne, Mokrý Háj – Lednické Rovne 8:2, Trenčianske Stankovce – Dolná Súča 10:0, Trenčianska Turná – Bošany 4:3, Nemšová – Kanianka 16:0.