Po výhre nad Myjavou istota postupu

Futbalisti Iskry Borčice už päť kôl pred koncom 4. ligy Severozápad spečatili postup do tretej ligy, keď si na domácom trávniku poradili s béčkom Myjavy 4:0, keď dva góly strelil Mravec a jeden pridal Zuziak s Novákom. Po stretnutí tak mohli vypuknút postupové oslavy.

Šláger kola sľuboval kvalitný futbal, na oboch stranách sa totiž predstavili kvalitní futbalisti so skúsenosťami aj z najvyššej súťaže. Pre Iskru mohlo znamenať víťazstvo definitívu postupu do tretej ligy, a tak fanúšikovia boli zvedaví, či sa im to podarí práve proti Myjavčanom. Hneď v úvode sa mohli tešiť domáci, ale Hanzelovu delovku spoza šestnástky zblokoval obranca hostí. V 23. minúte spálil obrovskú šancu Zuziak, ktorý sa sám rútil na Solničku, no skúsený gólman jeho strelu zneškodnil. V 31. skúsil pozornosť Bobota z diaľky Marček a z protiútoku po zaváhaní Solničku mohol skórovať Zuziak, no jeho strelu do opustenej brány zblokoval v poslednej chvíli hosťujúci obranca Kočica. Tesne pred koncom prvého polčasu mohol potešiť tribúny NOvák, no jeho volej k bližšej žrdi chytil reflexívne Solnička.

Úvod druhého dejstva opäť patril Iskre. Zuziak unikol po ľavej strane, no domáci strelci sa k zakončeniu v pokutovom území nedostali. V 47. minúte začal akciu Hanzel, z pravej strany našiel na hranici šestnástky Le Gianga, ktorý volil prihrávku na Barčíka a jeho strelu bez problémov kryl Solnička. V 51. minúte zahral štandardnú situáciu Barčík a hlavou sa presadil stopér Lukáš Mravec, pre ktorého to bol 11-ty gól v sezóne.

V 58. minúte Barčík našiel centrom Zuziaka, po jeho hlavičke si Solnička nerozumel s obranou, no lopta smerovala mimo troch žrdí. O minútu neskôr na druhej strane unikol Copko, no jeho prihrávku pred bránu odvrátil na roh Mravec. V 65. minúte po rohu hlavičkoval nad brvno hosťujúci Marček. Gólová poistka Iskry prišla štvrťhodinu pred koncom. Delovku Jána Nováka z priameho kopu vyrazil Solnička pred seba a Mravec z dorážky pridal svoj druhý gól v stretnutí. V 77. minúte opäť jasali domáci fanúšikovia, keď po parádnom 30 metrovom pase Mačinu svoju tretiu šancu v zápase pretavil Zuziak na gól. V závere sa duel už len dohrával, hostia si ešte vypracovali náznaky šancí, tutovku zmaril Copkovi Bobot, ktorý si aj vďaka tomu udržal čisté konto, a tesne pred záverečným hvizdom ešte po centri Barčíka spečatil skóre hlavičkou Novák. Iskra tak mohla oslavovať už v predstihu postup do tretej ligy.

FK Iskra Borčice - FC Spartak Myjava B 4:0 (0:0)

Góly: 51. a 74. Mravec, 77. Zuziak, 89. Novák, ŽK: Náther - Marček, Holiš. Rozhodoval: Kiss, 216 divákov.

BORČICE: Bobot - Hanzel, Siva, Mravec, Petruš - A. Plavšič - Novák, Náther, Barčík, Zuziak (79. Púpala) - Le Giang (65. Mačina). Tréner: A. Homér.

MYJAVA: Solnička - Kočica (80. Oríšek), Sivák, Horeš, Toman - Marček - Vávra (68. Jastráb), Flamik, Pecha - Copko, Holiš (57. Jorík). Tréner: V. Stančík.