O výhre Borčíc rozhodol presnou trefou Hanzel

Futbalisti Iskry na domácom trávniku triumfovali nad Vrbovým najtesnejším rozdielom 1:0, keď status trojbodového gólu si zapísal obranca Hanzel.

Pre hostí z Vrbového prišla prvá rana v 11. minúte, keď prišli o zraneného Majgota. Celý zápas mala domáca Iskra hru pod kontrolou, Vrbovčania hrozili najmä po rohových kopoch. Gólová radosť prišla pre Borčice v závere úvodného dejstva. Útočník Le Giang pristavil na hranici pokutového územia loptu Hanzelovi a ten z prvej nechytateľne ľavačkou otvoril skóre. Ako sa neskôr ukázalo, bol to kľúčový moment stretnutia, pretožš rozhodol o tom, že všetky body zostanú doma. Možností na skórovanie pritom bolo viac, ale tentoraz šťastie nestálo pri Zuziakovi ani Nátherovi a po gólových hodoch z uplynulých stretnutí sa tentoraz diváci museli uskromniť s jednogólovým triumfom. Hostia muslei v druhom polčase dokonca dohrávať desiati, lebo ich po dvoch žltých kartách oslabil Blaško. A tak im už v závere chýbali aj sily, aby s výsledkom ešte niečo urobili. Najbližší víkend majú zverenci Alexandra Homéra voľno a potom sa doma predstavia v šlágri 28. kola s béčkom Myjavy. Výkop stretnutia je v sobotu 20. mája o 17.00 hod.

FK Iskra Borčice - MFK Vrbové 1:0 (1:0)

Gól: 42. Hanzel, ŽK: Blaško, Vlado, ČK: Blaško (po 2 ŽK). Rozhodoval: Maraz, 200 divákov.

BORČICE: Bobot - Hanzel, Siva, Mrave , Lončík - Plavšič - Novák, Náther, Barčík, Zuziak (75. Slávik) - Le Giang (66. Mačina). Tréner: A. Homér.

VRBOVÉ: Grežo - Ďuračka, Vlado, Verchola, Strecký, Lackovič, Majgot (11. Prosňanský), Blaško, Sumer, Ľ. Železník (76. Matejka), Spál (54. Michálek). Tréner: A. Adamčík.

Ostatné výsledky: Trenčianske Teplice - Myjava B 1:5, Malženice - Jaslovské Bohunice 1:0, Hlohovec - Partizánske 2:0, Nová Dubnica - Prečín 1:0, Domaniža - Častkovce 3:0, Holíč - Šimonovany 1:0, Boleráz a Trenčianske Stankovce mali voľno.