Iskra ako na strelnici, v Častkovciach vyhrala 7:0

Iskra Borčice si v posledný aprílový deň schuti zastrieľala na ihrisku Častkoviec, keď zvíťazili 0:7 a naďalej si upevnili neotrasiteľnú pozíciu lídra tabuľky 4. ligy Severozápad.

Iskra mala na ihrisku Častkoviec úvod ako hrom. Už po štvrťhodine viedla dvoma gólmi kanoniera Mareka Zuziaka, Ten sa najskôr presadil v 8. minúte a o 240 sekúnd pridal aj druhý zásah. To však nebolo do polčasu všetko. "Mäsiari" sa s náskokom dvoch gólov neuspokojili, búšili do súpera a výsledkom bol tretí gól v 38. minúte, ktorý strelil Ľuboš Hanzel. Ten akoby odpozoroval recept od Zuziaka a v krátkej dobe skóroval aj po druhý raz. Odchovancovi Trnavy stačilo na repete len 120 sekúnd. Ani po zmene strán Borčice nepoľavili. V 50. minúte prekonal zúfalého domáceho gólmana srbský legioár Aleksandar Plavšič. Častkovciam nepomohlo ani striedanie, za to Iskra si aj po dvoch výmenách išla svoje. Rodák z Borčíc Patrik Mačina bol na trávniku len osem minút a stihol sa zapísať do kolónky strelcov, keď pridal šiesty gól Iskry. Keď už domáci čakali, že sa strelecké hody hostí zastavia na čísle šesť, udrel posledný klinec domácim stredopoliar Matej Náther a stanovil výsledné skóre na krásnych 0:7. Najbližšie sa Borčice predstavia na vlastnom trávniku 6. mája o 16.30 hod. proti Vrbovému.

OK Častkovce - FK Iskra Borčice 0:7 (0:4)

Góly: 8. a 12. Zuziak, 38. a 40. Hanzel, 50. Plavšič, 64. Mačina, 87. Náther, ŽK: Halás, Madro - Plavšič. Rozhodoval: Lévai, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka - Rusnák, Osuský, Gono, Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Jančovič (56. M. Sládek), Madro (70. Husár), Adamec (82. Vlado). Tréner: P. Meliš.

BORČICE: Bobot - Hanzel (60. Machara), Siva, Mravec, Petruš - Plavšič (56. Mačina) - Novák (75. Púpala), Náther, Barčík, Zuziak - Le Giang. Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Partizánske - Holič 3:0, Vrbové - Trenčianske Stankovce 3:0, Malženice - Nová Dubnica 3:2, Boleráz - Jaslovské Bohunice 0:0, Prečín - Hlohovec 5:1, Šimonovany - Domaniža 6:1, Myjava B a Trenčianske Teplice mali voľno.