Prvá jarná prehra dorastu s dramatickým záverom

Iba prvú jarnú prehru zaznamenali dorastenci trénera Štefana Grendela. V Mokrom Háji po bezgólovom prvom polčase inkasovali po prestávke dvakrát a z predmestia Skalice cestovali bez bodu.

Stretnutie sa odohralo za sychravého počasia a na úzkom ihrisku, ktoré vyhovovalo domácemu kolektívu. Mokrý Háj v úvode dorastencov zatlačil, no po desiatich minútach sa hra vyrovnala a následne sa hra prelievala zo strany na stranu. Skóre zápasu mohol po centri otvoriť Brandys, ale v zakončení úspešný nebol. V 36. min sa pre zdravotné problémy z ihriska porúčal Sirotný, ktorý po prestávke v zadných radoch chýbal.

Aj po prestávke mohli diváci vidieť kvalitný futbal a Iskra si dokázala vypracovať viacero sľubných príležitostí. Hlavičku Brandysa chytil Lakosil. Štefánekov nájazd skončil iba na tele gólmana Mokrého Hája. Napriek viacerým príležitostiam sa Iskre tento raz nepodarilo skórovať, a tak zaknihovala prvú jarnú prehru.

OFK Mokrý Háj – Iskra Borčice 2:0 (0:0)

Góly: 49. Prokeš, 81. Sopúšek, ŽK: Paták – Mikoláš, rozhodoval: Španka, 50 divákov.

MOKRÝ HÁJ: Lakosil – Procházka (58. Paták), Petranský, Tőkőly, Kubina, Biskupič, Tokoš (80. Sopúšek), Hatala (74. Petrovič), Kopálek, Prokeš, Herák (65. Ružička). Tréner: Š. Kolštrom.

BORČICE: Gažo – Mikoláš, Visolajský, Sirotný (36. Kováčik, 78. Čupalka), Chrenko, Štefánek, Mojto, Smolka, Suchý, Masár, Brandys. Tréner: Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Dolná Súča – Holíč 6:0, Nová Dubnica – Beluša 0:7, Dolné Vestenice – Kanianka 4:0, Lednické Rovne – Nemšová 1:1, Nitrianske Rudno – Trenčianska Turná 1:1.

Štefan Grendel (tréner Borčíc): „Sobota mala prívlastok „deň blbec“. Pred zápasom omaródila dvojica Ješko-Ciesar a po polhodine hry šiel z ihriska aj Sirotný. Pri ceste domov nás pri odbočovaní z diaľnice predbehlo koleso nášho auta. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Zápas sa hral za stáleho dažďa. Mali sme veľa šancí, ale nebolo nám súdené streliť gól. Prvá jarná prehra nás mrzí. Dúfam, že v ďalších zápasoch to bude s našim zakončením lepšie. Chlapci zápas oddreli, bojovali, ale nebolo nám dopriate streliť gól. “