Zuziak sa zaskvel pri domácej výhre hetrikom

V 24. kole zdolali Borčice na vlastnom trávniku Šimonovany 4:1. V domácom drese sa blysol Marek Zuziak, ktorý skompletizoval svoj hetrik v druhom polčase.

Súboj 24. kola sa hral v sychravom počasí. Divákov zohriali v úvodnej štvrťhodine pokusy Lukáša Slávika. Domáci útočník v rozmedzí necelej minúty dvakrát pohrozil Grambličkovi v bráne hostí. O pár minút na to si už štadión Petra Fabuša užíval prvé gólové opojenie. Na roh Barčíka vyskočil najvyššie Siva. Jeho hlavičku ešte Gramblička reflexívne vyrazil, ale na následnú dorážku domáceho kapitána už bol prikrátky. Pár minút po góle pohrozil aj hosťujúci Slovan. Brejk hostí zlikvidoval domáci gólman Kosa. V 25. minúte sa opäť vyznamenal hosťujúci Gramblička. Strážca svätyne hostí sa vyznamenal hneď dvakrát pri pokusoch Nováka. Po polhodine hry boli hostia blízko ku gólu, keď sa po rohu zavesil do vzduchu Roman Žikavský. Jeho hlavička tesne minula bránu Iskry. O pár minút na to sa už tešili fanúšikovia Šimonovian. Rybanský prepálil všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. Remízový stav však vydržal iba necelé dve minúty. Po štandardke sa lopta poodrážala k voľnému Zuziakovi a ten vrátil vedenie na domácu stranu. Pred odchodom do kabín nebol ďaleko od svojho druhého gólu Siva. Jeho hlavička po rohu len tesne minula svoj cieľ.
Po zmene strán sa Borčice opäť tlačili do gólu. V 53. minúte Barčík načechral svoj center priamo na ľavačku Mareka Zuziaka. Jeho krížna strela k ľavej žrdi znamenala dvojgólové vedenie. Následne pohrozil opäť hosťujúci Slovan. Z priameho kopu preveril Kosu Martin Oršula a pri následnej dorážke Denisa Kodaja sa opäť vyznamenal gólman Iskry. V 69. minúte sa ocitol v dobre pozícii opäť Novák. Najlepší strelec Iskry v tejto sezóne však zakrútil svoj projektil až príliš. V záverečnej desaťminútovke ešte vyskúšal pozornosť Grambličku v hosťujúcej bráne striedajúci Le Giang. Domáci priaznivci sa napokon tešili z víťazstva 4:1, a to keď v 81. minúte skompletizoval svoj hetrik Marek Zuziak.
FK Iskra Borčice – ŠK Slovan Šimonovany - Partizánske 4:1 (2:1)
Góly: 14. Siva, 35., 53. a 81. Zuziak – 33. Rybanský, ŽK: 50. Barčík, 54. Plavšić a 67. Novák – 48. Laurinec, Rozhodoval: Turba, 254 divákov.
BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Barčík, Plavšić (Púpala), Mravec, Siva (C), Novák (Mačina), Zuziak, Náther, Slávik (Le Giang). Tréner: A. Homér.
ŠIMONOVANY: Gramblička – Varga, Sobota, Mi. Oršula (C), Rybanský (Bielich), Laurinec (Geleta), Chrenko, Ma. Oršula, Žembera, Kodaj (Gális), Žikavský. Tréner: Žiak.