Veľký obrat na Veľkú noc zariadil Le Giang

Iskra je naďalej na víťaznej vlne, tentokrát vyhrala v Domaniži. O všetko podstatnom pritom Borčice rozhodli v závere duelu, keď sa dvoma trefami presadil žolík z lavičky Emil Le Giang.

Už v úvode dueli šli do vedenia Borčice, no pre postavenie mimo hry rozhodcovia Plavšičovi gól neuznali. Skóre sa mohlo meniť v 10. minúte, no domáci gólman Zdurienčík ukázal svoje kvality a hlavičku vytlačil nad brvno. V 33. minúte však šla do vedenia Domaniža. Svitek bol v pokutovom území faulovaný, sám si postavil loptu na biely bod a penaltu bezpečne strelou do stredu brány premenil. Hoci mala Iskra viac z hry, bola aktívna, no proti zachraňujúcemu sa súperovi sa presadzovala ťažko. Tesne pred ochodom do šatní mohol vyrovnať Zuziak no jeho delovku z 20 metrov Zdurienčík vyrazil. Keď sa z priameho kopu nepresadil Barčík, domáci prvý polčas vyhrali. Aj v tom druhom mali navrch hostia, no Novákovu strelu opäť zneškodnil pozorný gólman. Partizán pohrozil v 55. minúte, keď mieril nad Petrík. Chvíle Iskry prišli v závere stretnutia a prsty v góloch mal žolík z lavičky Le Giang. Najskôr v 83. minúte po Barčíkovom centri vyrovnal a tri minúty pred závrečným hvizdom po rohu strelil aj víťazný gól Borčíc.

Najbližšie sa Iskra predstaví na domácom trávniku v sobotu 22. apríla, keď o 16.00 hod. privíta Šimonovany.

TJ Partizán Domaniža – FK Iskra Borčice 1:2 (1:0)

Góly: 33. Svitek (11 m) – 83. a 87. Le Giang, ŽK: Košút, Svitek – Mravec. Rozhodoval: Barcík, 150 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík - Kvaššay, Šterdas, Bracinik, Rybár, Petrík (85. Blažek), Augustín (88. Masničák), Haviar, Košút, Lednický (71. Valjent), Svitek. Tréner: M. Svoboda.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš (69. Le Giang) - A. Plavšič - Novák, Barčík, Náther, Zuziak (79. Mačina) - Slávik (62. Púpala). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Častkovce - Trenčianske Teplice 0:2, Myjava B - Nová Dubnica 1:0, Šimonovany - Trenčianske Stankovce 6:0, Malženice – Partizánske 2:2, Boleráz – Hlohovec 1:0, Prečín – Holíč 0:3, Vrbové a Jaslovské Bohunice mali voľno.