Dorast doma porazil húževnaté Trenčianske Stankovce

Zverenci trénera Štefana Grendela zvládli prvý ozajstný domáci zápas, keď si poradili s Trenčianskymi Stankovcami 3:0.

Dorastenci nastúpili prvý raz na borčickom štadióne až včera. Kvalitne pripravený trávnik a pekné počasie dávali predpoklady na zaujímavý futbal. Hostia z Trenčianskych Stankoviec pricestovali s defenzívnou taktikou. Iskra od začiatku držala zápas vo svojich rukách. Po úvodných nevyužitých šanciach sa prvý raz presadila v 16. minúte. Ješko loptu trafil hlavou síce zle, ale tá zapadla do vinkla Opatovského brány. Hostia zo spodných priečok tabuľky držali krok v skóre do 70. minúty. Štefánovu strelu dokázal brankár hostí vyraziť a Chrenko ju s prehľadom dopravil do siete. O štrnásť minút si hráči pozície vymenili. Chrenko vybojoval loptu, potiahol ju do stredu a ponúkol ideálnu finálnu prihrávku Štefánkovi. Ten ľavačkou z 11 m usmernil loptu ideálne k tyči.

Iskra Borčice – OŠK Trenčianske Stankovce 3:0 (1:0)

Góly: 16. Ješko, 70. Chrenko, 84. Štefánek, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Judiny, 70 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Cieasr, Visolajský (84. Čupalka), Sirotný, Chrenko, Štefánek, Mojto, Ješko (46. Masár), Smolka (77. Brandys), Suchý (73. Kováčik). Tréner: Š. Grendel.

OŠK: Opatovský – Rezníček (46. Hlavatý), Žiška, Sedláček (39. J. Repka), Blízik, Gróf, Arnold, Pekár, A. Repka, Eliáš, Vašek. Tréner: I. Bulovčák.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Ťažko sme sa postavili proti dobre organizovanej defenzíve súpera. Bolo to v prvom rade o búraní obranných hrádz. Chlapci si zaslúžia pochvalu, tri razy sa im to podarilo. Veľmi ma teší tretie čisté konto po sebe. Chlapci si zápas užili, veď prvý raz v jarnej časti hrali na borčickom trávniku.“

Ostatné výsledky: Nová Dubnica – Kanianka 4:0, Dolné Vestenice – Bošany 4:1, Led. Rovne – Holíč 7:0, Nitr. Rudno – Nemšová 2:2, Kúty – Beluša 0:8, Mokrý Háj – Trenč. Turná 5:3.