Z Holíča sme priviezli tri body, Mravcovi to naďalej sype

Futbalisti Iskry Borčice naďalej víťazia, tentoraz si odviezli tri body aj zo Záhoria, keď vyhrali v Holíči 0:3 a gólovo sa opäť presadil strelecky disponovaný obranca Lukáš Mravec.

Po víťaznom zápase doma s Trenčianskymi Stankovcami cestovali Borčice do vzdialenejšieho Holíča s vidinou ďalšieho víťazstva. Dôležitú úlohu v stretnutí zohral prvý gól Jána Nováka už v 18. minúte, keď mu loptu na prvej tyči dobre naservíroval Matej Náther. Záhoráci sa do šancí takmer vôbec nedostávali, defenzíva Iskry stála na pevných nohách. Druhý klinec domácim uštedril už tradičný borčický strelec stopér Lukáš Mravec, ktorý sa výborne zavesil do vzduchu a po Barčíkovom rohu hlavou skóroval. Pre žilinského odchovanca v drese Iskry to bol už desiaty tohtosezónny gól! Za stavu 0:2 obe mužstvá odchádzali aj do šatní, domáci už zrejme aj zmierený s výsledkom. Napriek stavu však v druhom dejstve Holíč kondične neodpadol a držal s Borčicami krok. V 59. minúte však prišla chvíľa Miroslava Barčíka, ktorý rozvlnil sieť a definitívne zlomil odpor súpera. V poslednej polhodine dostali príležitosť aj hráči z lavičky a Borčice sú po zisku troch bodov naďalej pohodlne na čele 4. ligy Severozápad. Najbližšie sa počas Veľkej noci predstaví Iskra na oihrisku Domaniže v nedeľu 16. apríla o 16.00 hod.

TJ Iskra Holíč - FK Iskra Borčice 0:3 (0:2)

Góly: 18. Novák, 27. Mravec, 59. Barčík, ŽK: Mihálik - Náther. Rozhodoval: Husár, 120 divákov.

HOLÍČ: Ravas - Blažek, T. Milota, Nečas, Dubec, Uher, Španka, Mihálik (79. Jurenka), Slovík, S. Milota, Konečný. Tréner: V. Včelka.

BORČICE: Bobot - Hanzel (75. Machara), Siva, Mravec, Petruš - A. Plavšič - Novák, Náther (66. Le Giang), Barčík, Zuziak - Slávik (63. Mačina). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Partizánske - Boleráz 0:1, Jaslovské Bohunice - Vrbové 3:2, Prečín - Malženice 2:3, Trenčianske Teplice - Šimonovany 1:0, Trenčianske Stankovce - Domaniža 5:1, Hlohovec - Myjava B 0:1, Častkovce a Nová Dubnica mali voľno.