Dorastenci si v Trenčianskej Turnej schuti zastrieľali

Dorastenci súpera z Trenčianskej Turnej nešetrili. Na jeho vlastnom ihrisku mu strelili päť gólov. Dvakrát sa presadil Visolajský a Ješko, jeden gól pridal Chrenko.

Jesenný zápas sa napriek veľkej prevahe našich chlapcov skončil nerozhodne 1:1, no odveta na pôde Trenčianskej Turnej mala úplne iný priebeh. Vstup do zápasu vyšiel Iskre. Už v 2. min po rohovom kope z päťky hlavičkoval do prázdnej brány Ješko. O štyri minúty sa utešenou strelou z hranice veľkého vápna prezentoval Visolajský a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Chlapci si zápas užívali a ďalšie góly pridali po prestávke.

V 57. min upravil už na 0:3 strelou z 11 m Ješko, keď ťažil z peknej kombinácie celého tímu. V 60. min bolo 0:4. Chrenko dostal loptu do brejkovej situácie od záložníkov, obišiel aj brankára a skóroval. Gólovú bodku za zápasom dal päť minút pred naplnením riadnej hracej doby Visolajský. Jeho strela z 25 m urobila z brankára Kurtiša štatistu.

TJ Slovan Trenčianska Turná – TJ Iskra Borčice 0:5 (0:2)

Góly: 6. a 85. Visolajský, 2. a 57. Ješko, 60. Chrenko, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Blažek, 30 divákov.

TR. TURNÁ: Kurtiš – Mikolášek, Orčo, Sýkora, Hrušovský, Ďuriš, Veselák, Lipták, Bečka, Rapaič, Horňák. Tréner: Š. Sýkora.

ISKRA: Gažo – Mikoláš (73. Čupalka), Visolajský, Sirotný, Chrenko, Štefánek, Mojto, Ješko, Masár (46. Suchý), Kováči, Brandys. Tréner: Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Dolná Súča – Dolné Vestenice 1:0, Beluša – Mokrý Háj 5:2, Holíč – Nová Dubnica 2:4, Nemšová – Kúty 3:0 kontumačne, Kanianka – Nitr. Rudno 2:3, Bošany – Led. Rovne 0:5.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Bodaj by sme aj v ďalších kolách podávali podobné výkony ako v nedeľu. Po dvoch remízach so silnými súpermi sme sa potrebovali výsledkovo chytiť. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Azda najväčšou odmenou by pre nich bolo, aby sme už najbližší zápas proti Trenčianskym Stankovciam odohrali na domácom ihrisku v Borčiciach.“