Iskra rozhodla o triumfe v prvom polčase

Futbalisti Iskry sa v jarnej časti premiérovo predstavili pred domácimi fanúšikmi na štadióne Petra Fabuša a body po prvopolčasových streleckých hodoch zostali doma a Borčice si upevnili vedúcu pozíciu na čele tabuľky 4. ligy Severozápad.

Iskra sa na jar prvýkrát predstavila na domácom ihrisku, čo bolo vidieť aj na kvalitnom teréne, keďže ihrisko mohlo po zime dlho odpočívať. Kým rozhodca začal duel, diváci i celý klub Iskra Borčice si pripomenuli minútou ticha pamiatku Štefana Patku, dlhoročného usporiadateľa na domácich zápasoch, ktorý zomrel minulý týždeň vo veku 50 rokov.

Domáci mohli ísť aj rýchlo do vedenia, no po Barčíkovom centri sa v šestnástke v rozhodujúcom momente pošmykol Siva a nezakončil. O niekoľko sekúnd zase Novák vnikol do pokutového územia, no jeho strele chýbala presnosť. V 5. minúte sa však do tutovky dostali hostia. Dlhá lopta za obranu skončila na kopačke útočníka Ďuráčiho, ktorý chcel prelobovať Kosu, ale netrafil bránu. Radosť na tribúnach bola v 13. minúte, keď Náther krásnou strelou pod brvno otvoril skóre súboja – 1:0. O dve minúty mohol vyrovnať Repa, ale po štandardnej situácii mieril nad bránu. O minútu však boli hostia úspešní. Na priamy kop Ďanovského si nabehol Kováčik a hlavou prekonal Kosu – 1:1. V 23. minúte sa na hranicu šestnástky prekľučkoval Hanzel, na jeho nepodarenú prihrávku číhal Zuziak, loptu si posunul okolo hosťujúceho gólmana, ktorý ho fauloval a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Novák – 2:1. Po polhodine hry dal o sebe vedieť domáci mladý útočník Slávik, no jeho strieľaný center Zuziak neusmernil do siete, pretože mu v ceste stál obranca. Z následného rohu zahrali Barčík s Novákom signál a kanonier Borčíc postavil ľudí zo sedadiel. Ak by strelu nezblokoval obranca, mohla to byť parádna trefa. Obaja skúsení hráči však zožali potlesk divákov. O minútu si Barčík štandardku zopakoval z druhej strany a s lepším koncom. V pokutovom území nepokrytý Mravec z voleja zvýšil skóre Borčíc – 3:1. V rozmedzí dvoch minút dvakrát pohrozil Ďuráči, no raz mieril nad a druhýkrát mu šancu zmaril reflexom Kosa. Na to kontroval Plavšič len strelou do stredu brány a Slávik po Hanzelovej prihrávke mieril vedľa.

Druhé dejstvo začali krásnou akciou domáci, Novák z pravej strany našiel vo „veľkom vápne“ Slávika, ktorému radosť z gólu zastavilo brvno. Gól si mohol pripísať aj Zuziak, no v poslednej chvíli sa v šanci pošmykol. Nádhernou akciou sa blyslo kvarteto Barčík, Zuziak, Novák, Náther. Posledný menovaný zakončoval volejom, no peknému momentu chýbal len gól. Viac mrzelo len Nátherove zranenie, ktoré utrpel po dopade na trávnik. Na jeho miesto vybehol Le Giang a krásnou strelou z diaľky mu trefu do šibenice zmaril hosťujúci brankár. Štvrtý gól Iskry prišiel desať minút pred koncom. Barčík sa na vlastnej polovici pohral s hráčmi spera, vysunul Nováka a ten z ľavej strany prihral Zuziakovi, ktorý rozvlnil sieť – 4:1. Skorigovať skóre mohol aktívny Ďuráči, no mieril nad. Do konca duelu sa už nič zaujímavé neudialo, a tak si Iskra doma postrážila pohodlné víťazstvo.

FK Iskra Borčice – OŠK Trenčianske Stankovce 4:1 (3:1)

Góly:13. Náther, 23. Novák (11 m), 34. Mravec, 80. Zuziak – 17. Kováčik, ŽK: Barčík – Repa, Ďanovský. Rozhodoval: Studený, 490 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel (80. Lončík), Siva, Mravec, Petruš – A. Plavšič – Novák, Náther (65. Le Giang), Barčík, Zuziak – Slávik (59. Mačina). Tréner: A. Homér.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Poruban, Hazda, Repa, Takáč, Puna, Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Kováčik. Tréner: R.Pevný.