Dorast remizoval aj v druhom derby, tento raz s Belušou

Zverenci trénera Štefana Grendela remizovali na „domácej“ pôde v Považskej Bystrici s Belušou 0:0.

Pri pohľade na bezgólový výsledok sa natíska otázka, či obe mužstvá hrali defenzívne. Opak bol pravdou. Počas celého zápasu sa útočné akcie prelievali zo strany na stranu. Vynikali však obrany na čele s oboma brankármi. Najväčšiu šancu Iskry mal Sirotný, ktorý najskôr hlavičkou a potom ani dorážkou nedokázal prekonať Bajzu.

Po prestávke sme mali úsek hry, kedy sme dokázali diktovať tempo hry. Šance na lepší výsledok napokon zmarila 75. minúta, kedy predčasne pod sprchy po druhej žltej karte putoval Ciesar. Na jeho miesto sa zasunul Smolka a Beluša vzhľadom na presilovku bola v záverečných minútach lepším mužstvom. Remízový rezultát napokon možno považovať za spravodlivý.

Iskra Borčice – TJ Kovo Beluša 0:0

ŽK: Ciesar, Štefánek, Smolka, Mojto, Ješko – Bednár, Bulejčík, Hlúbik, Hromka, ČK: 75. Ciesar, rozhodoval: Papuča, 100 divákov.

ISKRA: Gažo – Gravas (73. Kováčik), Ciesar, Mikoláš, Visolajský (80. Brandys), Sirotný, Chrenko, Štefánek, Smolka, Mojto (67. Masár), Ješko (85. Suchý). Tréner: Š. Grendel.

KOVO: Bajza – Bednár, Medvedík, Binka, Hrubo (80. Meluš), Bulejčík, Šebík, Hlúbik, Mušák, Pilát, Hromka. Tréner: V. Kavecký.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „V nedeľu sme proti lídrovi súťaže odohrali dobrý zápas. So získaným bodom som spokojný. Líder je líder, čo sa aj prejavilo na ihrisku. Beluša má veľkú kvalitu v ofenzíve. Dvaja z jej hráčov pendlujú medzi prvým tímom a dorastom. Mrzí ma počet kartových trestov. Na chlapcov som hrdý, podobne ako pred týždňom s Nemšovou i teraz podali kvalitný výkon. Šli na doraz. Takto si to z ich strany predstavujem.“

Ostatné výsledky: Nová Dubnica – Bošany 3:1, Tr. Stankovce – Tr. Turná 1:3, Led. Rovne – Dolná Súča 3:0, Nitr. Rudno – Holíč 1:1, Mokrý Háj – Nemšová 4:1, Kúty – Kanianka 2:3.