Áčko vysoko vyhralo v Trenčianskych Tepliciach

Futbalisti Iskry Borčice sa aj v treťom jarnom súboji predstavili na ihrisku súpera. Po prehre v Jaslovských Bohuniciach a voľnom víkende cestovali do neďalekých Trenčianskych Teplíc, kde domácim uštedrili debakel 0:6.

V úvodných minútach bolo v hre veľa nepresností a časté osobné súboje. Iskra všaka mala viac z hry a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. Ten prišiel v 20. minúte. Kapitán Siva vysunul za obranu krásnou prihrávkou Nováka a ten pohodlne skóroval. O pár minút mohol pridať aj druhý, no jeho krížna strela šla mimo brány. Bránu Iskry následne hlavou ohrozil Paška, no Kosa odvrátil loptu na roh. Zvýšiť náskok Borčíc mohol na druhej strane Zuziak, no jeho strela zo šestnástky šla tesne vedľa pravej tyče. Premiérový gól za Iskru mohol vsietiť v 30. minúte Križko, no jeho hlavičku po štandardke reflexívne zneškodnil domáci brankár. Po následnom rohu Barčíka sa lopta dostala až k stopérovi Mravcovi a ten do prázdnej brány zvýšil vedenie Iskry - 0:2. Za krátky čas sa preštrikoval v pokutovom území do zakončenia Siva, no brankár jeho strelu vyrazil. V 42. minúte Hanzelov center neusmernil hlavou do siete Zuziak. Prvý polčas napokon uzavreli domáci dvoma rohovými kopmi, ktoré defenzíva Iskry ustála.

Na začiatku druhého dejstva malou domov zavaril Križko, no spoluhráči s brankárom Kosom nebezpečie zažehnali. Svoj druhý gól v zápase a tretí Borčíc mohol pridať v 50. minúte obranca Mravec, ale na Barčíkov center z priameho kopu mu chýbali na zadnej tyči milimetre. Po akcii Barčíka s Nátherom zakončoval Petruš, no jeho pokus tečovali obrancovia na roh. Gól sa v 55. minúte podarilo dať Novákovi, no asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry, a tak sa skóre nemenilo. Po chybe defenzívy Trenčianskych Teplíc unikal v 67. minúte sám na brankára útočník Zuziak, obranca Beňo ho stiahol a uvidel červenú kartu. Z následného priameho kopu sa parádnou strelou ponad múr presadil Miroslav Barčík. Štvrtý zásah Borčíc pridal v 71. minúte do prázdnej brány Zuziak, keď sa k nemu odrazila lopta po Novákovom centri a Hanzelovom zakončení. V 82. minúte Novák z pravej strany prihral čerstvému hráčovi Mačinovi a ten pohodlne k tyči vsietil piaty gól Borčíc. Hneď na to šiesty zásah pridal parádnou strelou do šibenice Novák, a tak Borčice vyhrali v Trenčianskych Tepliciach 0:6. Najbližší víkend sa Iskra konečne predstaví doma, na štadióne Petra Fabuša privítajú súpera z Trenčianskych Stankoviec.

MŠK Slovan Trenčianske Teplice - FK Iskra Borčice 0:6 (0:2)

Góly: 20. a 82. Novák, 30. Mravec, 69. Barčík, 71. Zuziak, 82. Mačina, ŽK: Novák, Plavšič, Slávik, ČK: 67. Beňo. Rozhodoval: Košťál, 150 divákov.

TRENČIANSKE TEPLICE: Kopčan - Krivda, Losonszký, M. Beňo, Bretschneider (75. Halaška), Lutišan (61. Vlado), Bariak, Haško, Paška (67. Bernát), Šiko, P. Puček. Tréner: J. Ružička.

BORČICE: Kosa - Siva, Križko, Mravec, Petruš - A. Plavšič - Novák, Barčík (90. Púpala), Náther, Hanzel (74. Slávik)- Zuziak (78. Mačina). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Jaslovské Bohunice - Šimonovany 0:3, Holíč - Trenčianske Stankovce 1:1, Nová Dubnica - Častkovce 2:0, Hlohovec - Vrbové 2:2, Prečín - Myjava B 0:3, Malženice - Boleráz 1:2