Dorastenci remizovali v derby zápase s Nemšovou

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel-Róbert Hasidlo remizovali v susedskom derby zápase na pôde Nemšovej. V kvalitnom zápase pred peknou diváckou kulisou sa zrodila remíza 2:2, hoci naši dorastenci strelili až tri góly.

Zápas tímov z hornej polovičky tabuľky začali domáci náporom a už v 3. min sa ujali vedenia po presnom zásahu Vavruša. Aktivita na strane Nemšovej priniesla niekoľko dobrých streleckých pozícii a Gažo sa mal čo v bráne obracať. Následne sa hra vyrovnala a záver patril našim chlapcom. V 34. min zahrával priamy kop Štefánek a Sirotný šikovne tečoval loptu do siete. O necelých desať minút už Borčice viedli. V 43. min po narýchlo rozohranom aute Štefánek ľavačkou zasunul loptu za bránkovú čiaru.

V 47. min sa Nemšovej podarilo vyrovnať. Hudek ušiel obrane, Gažo ešte stihol zachrániť, ale lopta sa nešťastne od Smolku odrazila do siete. V nasledujúcich minútach už gól nepadol. Viac šancí mali na kopačkách naši hráči, ale gól už nepadol. Kvalitný štvrtoligový zápas sa tak skončil nerozhodným výsledkom.

FKS Nemšová – Iskra Borčice 2:2 (1:2)

Góly: 3. Vavruš, 47. vlastný – 34. Sirotný, 43. Štefánek, ŽK: Sirotný, rozhodoval: V. Fabian, 60 divákov.

FKS: Forgáč – Švajda (59. Palman), Guga, Harušťák, Patka, Novosad, Ďuriš, Húdek, Vavruš, Beňo, Mikuš (79. Kijačik). Tréner: S. Ďuriš.

ISKRA: Gažo – Gravas (67. Kováčik), Ciesar (30. Smolka), Mikoláš, Visolajský, Sirotný (70. Brandys), Chrenko, Štefánek, Masár (84. Čupalka), Mojto, Ješko. Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Diváci mali možnosť vidieť veľmi dobrý zápas. Môžem vyjadriť spokojnosť s tým, čo chlapci na ihrisku predviedli. Nemšová je najfutbalovejšie mužstvo v súťaži. Škoda šancí z druhého polčasu v podaní Štefáneka a Ješka. S bodom sme spokojní. V nedeľu nás čaká ďalšie derby v Považskej Bystrici proti lídrovi z Beluše.“

Ostatné výsledky: Dolná Súča – Nová Dubnica 4:3, Beluša – Trenčianske Stankovce 4:3, Dolné Vestenice – Lednické Rovne 0:2, Holíč – Kúty 2:2, Bošany – Nitrianske Rudno 1:5, Kanianka – Mokrý Háj 0:7.