Dorastenci sa na úvod jari pohrali s Kaniankou

Zverenci trénerského tandemu Štefan Grendel – Róbert Hasidlo zvládli úvodný jarný zápas bez problémov. Poslednej Kanianke nastrieľali deväť gólov.

Zápas sa odohral na umelej tráve AS Trenčín. Konfrontácia mačky s myšou mala jednoznačný priebeh. Dorastenci Iskry mohli súperovi nastrieľať oveľa vyšší počet gólov, ale chýbal im väčší kľud v zakončení. Strelecky sa darilo Matúšovi Ješkovi, ktorý zaznamenal hetrik, keď ťažil najmä z dobrej druhopolčasovej práce kapitána Matúša Štefánka.

Po prestávke sa do hry dostala aj zimná posila Lukáš Brandýs. Aj vďaka jeho prispeniu bola druhá štyridsaťpäťminútovka kvalitou lepšia ako tá úvodná.

Iskra Borčice – FK Junior Kanianka 9:1 (3:1)

Góly: 50., 56. a 76. Ješko, 43. a 61. Smolka, 7. Masár, 41. Chrenko, 47. Štefánek, 67. Visolajský – 37. Vážan, ŽK: Vážan, rozhodoval: Judiny, 40 divákov.

ISKRA: Gažo – Gravas, Mikoláš (46. Brandys), Sirotný, Kováčik, Visolajský, Chrenko, Smolka (75. Suchý), Štefánek, Masár, Ješko. Tréner: Š. Grendel.

KANIANKA: Pavlák – Tínes, Radošinský, Kračmer (70. Krško) Vážan, Vrtál (46. Perniš), Cachovan, Brindza (65. Bobek), Beňo, Gunda, Líška. Tréner: J. Čertík.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Prvý polčas z našej strany nebol dobrý a musel som v kabíne zvýšiť hlas. Cez prestávku si chlapci vstúpili do svedomia. Potešil ma výkon kapitána Matúša Štefánka po prestávke. Snáď pochopil, že jedinou cestou za úspechom je kolektívny výkon. Matúš Ješko strelil hetrik, k čomu mu gratulujem. Najbližšie dva zápasy sú pre nás derby s Nemšovou a Belušou. Našim snom je získať v nich plný počet bodov. Rád by som opäť videl v zostave aj Ľuba Ciesara, ktorého prístup v ostatnom čase ma veľmi mrzí. Ak chce mať miesto v tíme, mal by určité veci zmeniť.“

Ostatné výsledky: Trenčianske Stankovce – Nemšová 1:1, Kúty – Bošany 1:3, Mokrý Háj – Holíč 4:0, Trenčianska Turná – Beluša 0:4. Zápas Nová Dubnica – Dolné Vestenice sa odohrá 5. apríla o 15.30 h, zápas Nitrianske Rudno – Dolná Súča odohrajú 8. mája o 14.00 h.