Trojbodový vstup do jarnej časti

Futbalisti Iskry Borčice zvládli úvodný duel jarnej časti 4. ligy Severozápad na ihrisku Hlohovca 0:3 a upevnili si prvú pozíciu v tabuľke. V závere stretnutia však musel z ihriska odkrivkať Ján Novák.

V základnej zostave Iskry sa v prvom jarnom súboji ocitli obaja novici v tíme. Navrátilec Aleksandar Plavšič na poste stopéra a Juraj Križko ako defenzívny stredopoliar. Prvýkrát v zápase pohrozil už v 5. minúte Ján Novák, no jeho bombu z rohu šestnástky domáci brankár Planický vyrazil. O dve minúty vystrčili rožky aj Hlohovčania, no Hanzel v poslednej chvíli zblokoval strelu putujúcu do siete. V 13. minúte vyrobila hrúbku obrana Slovana, no Zuziak ich zaváhanie nepotrestal. Na opačnej strane tvrdý projektil vyrazil Bobot a útočník Hlohovca z dorážky zluftoval loptu. Po polhodine hry po osi Križko, Barčík a Novák zakončoval v sklze bez razancie Le Giang. Chuť na gól si robil aj Novák, no po centri Barčíka halvičkoval len do rúk gólmana. Krátko na to zahral Barčík štandardnú situáciu, no Križko ani na dvakrát neprepasíroval loptu za chrbát gólmana.To, načo fanúšikovia Iskry čakali, teda gól, sa naplnilo v 37. minúte. Po dlhom pase od Barčíka, Novák elegantne sklepol loptu na nohu Le Giang a ten už nemal problém skórovať - 0:1. V druhom dejstve vystrašila Iskru tvrdá strela Veľkého. To zdravo naštartovalo Borčice a minútu na to zvýšil na rozdiel dvoch gólov Zuziak strelou do ľavej šibenice. O dve minúty sa ruky dvíhali nad hlavu opäť. Novák prenikol na pravej strane, Le Giang efektne pätičkou našiel pred bránkou domácich Barčíka, ktorý si položil "na zadok" trojicu domácich a do opustenej svätyne pridal poistku skóre - 0:3. Skóre mohol uzavrieť ešte Zuziak, no pri jeho hlavičke sa vyznamenal gólman Planický. Iskra si tak pripísala tri body do tabuľky 4. ligy Sverozápad, no pre zranenie musel tesne pred koncom duelu z hry odstúpiť aktívny Novák. Snáď to nebude nič vážne...

FC Slovan Hlohovec - FK Iskra Borčice 0:3 (0:1)

Góly: 37. Le Giang, 54. Zuziak, 55. Barčík, ŽK: Svíba, Suchánek. Rozhodoval: Šlosár, 150 divákov.

HLOHOVEC: Planický - M. Habán, Svíba, Andrássy (87. M. Moravčík), Veľký, Cabadaj, T. Došek, Planieta (69. Srnec), D. Habán (59. Gubala), Adamík, Suchánek. Tréner: J. Dekýš.

BORČICE: J. Bobot - Siva, A. Plavšič, Mravec, Ľ. Hanzel - Križko (74. L. Slávik) - Novák (85. Lončík), Náther, Barčík, Zuziak - Le Giang (69. Mačina). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Partizánske - Domaniža 0:0, Jaslovské Bohunice - Trenčianske Teplice 0:1, Boleráz - Vrbové 2:1, Malženice - Častkovce 3:1, Prečín - Šimonovany 0:1, Myjava B a Trenčianske Stankovce mali voľno. Bánovce nad Bebravou sa odhlásili zo súťaže.